Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mellgyulladásom és...

SOS! Mellgyulladásom és lázam, van elapadhat a tejem vagy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
1,5 hetes a kislányom és eddig nagyon jól ment a cicizés de sajnos kirágta mind a 2 mellbimbómat és egyik napról a másikra nem akart cicizni(vettem mellbimbóvédőt is)! :( Megszívja és sírva kiköpi,teljesen el voltam szomorodva és a sírás is kerülgetett. Aztán hirtelen belázasodtam (38,5fok)és irány az ügyelet,kaptam antibiotikumot+lázcsillapítót. Ott azt mondták,hogy mellgyulladást törölközőn keresztül jegeljem utána meleg vízzel tusoljam,hogy kitáguljon a tejcsatorna és fejjem le,mert sebes a mellem. A lefejt tejet adjam oda. Fejném én de nem jön semmi azaz néha csöpög és ennyi. :( Vettem tápszert,mert Okt. 23. ünnep és nem szeretném,hogy sírjon. Nem szeretnék mellgyulladást mit tegyek ha nem jön tejem?

2013. okt. 23. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fejned kell! Be vannak durranva a cicik? A sebes mellbimbót kend be anyatejjel és hagyd szabadon levegőzni, most hanyagold a melltartót (azt a mellgyulladás miatt is) Fejés előtt masszírozd jól át a melleket, ha be vannak durranva általában már ettől elindul a tej, ill. egy meleg zuhany is segít ezen. Nagyon fontos, hogy rendesen ki legyenek ürítve a mellek, ne maradjon benne pangó tej. Mindig azon kezd a szoptatást amelyiken előtte befejezted. A pozíciót váltogasd, hol ülve, hol fekve szoptass. Szoptatás előtt is masszírozd át a melleket, mert így a baba könnyebben fog tudni szopni. Hívd fel a védőnőt és hívd ki házhoz, ő megmutatja neked hogyan kell fejni.
2013. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat. Védőnőm kis fiatal csajszi.

fejném a tejcit de csak csöpög. :( Lehet tényleg elapadt a tejem a sok stressztől !!!! :(

2013. okt. 23. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem egy hetes a kislányom, ugyanezen mentem keresztül, mint te, de 3-4 nap alatt helyreállt minden, a melleim rendben, a kislányom 100 miliket eszik.

amit én csináltam: mielőtt elkezdtem a fejést, meleg borogatást tettem a mellemre, kb 20-25 percig borogattam, aztán elkezdtem fejni.a meleg megindítja az eldugult csatornából a tejet.volt,hogy 2 óra alatt 20 mili jött le, és én ordítottam a fájdalomtól és a tehetetlenségtől :( de csináltam.újabb meleg borogatás, újabb fejés.időközben persze mellre tettem a kicsimet is,bár semmit nem bírt szívni belőle.aztán a sok-sok melegetés után, egyszer megindult ömleni a tej, és azóta minden rendben van.ha van a melledben görcs, azt körkörös mozdulattal masszírozd ki, aztán fentről lefelé haladva finoman simogatsd a melled, ezzel is elősegíted, hogy meginduljon a tejcsi.

2013. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a válaszodat.De épp az előbb fejtem a tejcimet és az egyik mellbimbóm gennyes és meg van duzzadva. :( nem tudom mit csináljak még. :/ jegelnem kell,mert a gyulladás nem szűnik meg.
2013. okt. 23. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
a hidegtől elapad a tejed!!!használj a mellbimbódra kenőcsöt, olyat, ami 100% lanolin tartalmú.Én a Lansinoh termékcsalád bimbóvédő krémjét használom.Nagyon drága szerintem, 50 ml kerül 4500 ftba, de nagyon jó.szerencsémre én kaptam 4-5 db termékmintát a kórházban, azt osztom be :)
2013. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát az ügyeleten azt mondták,hogy jegeljem :S

ha nem tudom kifejni akkor újra begyulladhat?

2013. okt. 23. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! 37 hetes kismama vagyok, és a 34. héten már az előtej sem tudott ürülni a jobb mellemből, korábbi műtét miatt. Antibiotikum (Augmentin 2x1, nyilván az orvos dönti el, de keress fel sebész vagy mammográfus szakorvost, ügyeleten nem értenek hozzá!!!). A hideg csak jobban összeszűkíti a tejcsatornákat! Forró fürdő vagy zuhany, akár félórákig is, közben 5 ujjal kell masszírozni gyengéden a mellet egyre a mellbimbó felé haladva. Ezután meleg vizes borogatás, akár nejlonnal befedve (tartja a hőt). És próbálgatni masszírozni, fejni. Ha már több napja pang, akkor lehet, hogy gennyes, jóhogy nem fogadja el a pici. Egy kínszenvedés, borzasztó fájdalmakkal, én is csak abban bízom, hogy ha meglesz a kicsi, ügyes lesz, és minden tejcsit kiszív, mert ez őrület. Ja, és én naponta 1-2 gerezd fokhagymát feldarabolva egy kanál mézzel is ettem, mert annyira legyengültem a fájdalomtól, plusz C-vitamin és Magne B6 ezerrel, az idegrendszerre, mert azzal is szorosan összefügg! Remélem, segítettem, jobbulást, aki hasonlóval küszködik!
2013. okt. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedve utolsó válaszoló. Hát nekem is nagyon fájdalmas a mellem gennyes és hiába melegítem masszírozom a mellem és próbálom fejni épp csak csöpög belőle valami. :(

A kislányom nagyon lusta és nem hajlandó kiszívni a tejcit.

Nem vagy egyedül nekem is nagyon fájdalmas a mellem feszülése így holnap visszamegyek a dokihoz. jobbulást neked is.

2013. okt. 24. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a testhelyzeteddel is gond van, nekem még ugye nincs, aki kiszívja :) , így a gravitációra tudtam csak hagyatkozni. Oldalra fekve, ülve, előre dőlve, hirtelen felállva és előre dőlve, stb., és egyszercsak megindult. Csak feküdni vagy csak egyetlen pózban az életben nem indul meg, próbálgatni fel mindenféleképp.
2013. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!