Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet a gyereken tejkiütésszer...

Lehet a gyereken tejkiütésszerűség ha tojást ettem? Volt már nektek is ilyen tapasztalatotok? A szokásos allergén ételeket (mogyoró stb) sem lenne szabad ennem?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos tejmentesen táplált és kismértékben szoptatott, bukós babámnál már elkezdtünk némi hozzátáplálást (kicsi gyümilé és püré). Húsvét alatt viszont kiütéses lett. A manó ekkor öszibaracklevet és pürét evett, Én meg nagy pénteken tojásos nokedlit mertem enni. A védőnő szerint ha a barack okozta volna, akkor mindenre allergiás lenne. Mivel mi már adtunk neki szilvalét (székrekedésre nagyon tuti) és almalét, ezektől pedig nem lett kiütéses, szerinte a barack nem lehet a ludas, hanem az amit Én ettem.

Érdekes, hogy normál babapiskótát is eszek, melyben szintén van tojás, de attól nem lesz a gyerek kiütéses. Lehet, hogy a tojás elkészítésének módja ill. a főzés/sütés hőfoka is számít?



2014. ápr. 26. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem értem miért mondott ilyen hülyeséget a védőnő. Én pl. allergiás vagyok az őszibaracra, de nem vagyok mindenre allergiás. Egyébként bármitől lehet, lehet a baracktól, lehet a tojástól, sőt nem csak ételtől. És még olyan is előfordulhat, hogy nem olyan ételtől van, amit akkor kapott először. Én több ételre allergiás vagyok, és egyik sem az első evésnél jött elő, sőt a legtöbbet évekig probléma nélkül ettem.
2014. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!