Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy a cumisüveggel...

Igaz az, hogy a cumisüveggel felnevelt gyerekeknek nem olyan bensőséges a kapcsolatuk az anyukájukkal tini- felnőtt korukban, mint akik cicin nőttek fel?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert anyukám engem és a tesómat se tudott szoptatni, csak néhány hétig, és nem a legjobb a kapcsolatunk. A kisfiam most 10 hetes, és 3 hetes kora óta kap pótlást szoptanít készülékkel, de egyre nehezebben akarja elfogadni belőle.

Ezért szeretném megtudni, hogy ez a kötődés a szoptatás alatt alakul ki nézet valóban igaz e?

Huhh! Remélem sikerült jól megfogalmaznom, mert nem szeretnék senkit megbántani!


2008. júl. 27. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem tévhit. Nem attól lett rossz a kapcsolatotok. biztosan más az oka.
2008. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség! Ha igazán szereted a gyermeked és mindig figyelsz az érzéseire, akkor ugyanolyan bensőséges kapcsolat lehet köztetek, mint aki csak szoptatja a picit! Nem ez a lényeg! Hidd el!
2008. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem csak ezen múlik a kapcsolat szorossa´ga.Anyu mindkettönket szoptatott.Mégis e´n jobban elvagyok velük mint a növérem.Annak mindíg van valami oka,ha a szülö-gyermek kapcsolat csorbul.....
2008. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

szerintem meg biztos hgoy van benne valami mert nálunk is ez volt hogy az anyukám minda hármónkat csak 2 hónapoig szoptatott és nem igazán jó a kapcsolatunk, egyikünknek sem vele.


de saját családomon is észrevettem mert nekem van két kisláyom a nagyobbik mossssst 3 éves ő sajnos nem tudott szopizni mert egy érdaganat lett a száján, ezért 4 hónapig fejetem neki a tejet és üvegből kapta meg, a kicsi lányunk 18 hónapos ő 17 hónapos koráig szopizott, és teljesen más akapcsolatom a két csöppel, a nagyobbik lányzó kevésbé ragaszkodik hozzám pedig őt is nagyon sokat szeretgetük mert aza daganat elég sok gondot okozott neki, sokat volt ölben szinte mindig, de akkor sem olyan szoros a kapcsolatunk vele a kicsi lány teljesen más rettenetesen anyás nagyon féltékeny még az apjára is, kiegyensúlyozottabb is, most már a nagyal is kezd alaklni valami de még soká fogja utolérnia picit


na de ebbe igen mélyen bele lehetne menni annyit nem is lehet ide írni, de engem is nagyon foglakoztat ez a téma

2008. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon sokszor megcáfolt tévhit. Anyukám engem 9 hónapig szoptatott, öcsémet viszont egyáltalán nem tudta. Mégis, tinikorunkban rám kevésbé tudott hatni, és sokkal önfejűbb és makacsabb voltam, tesómmal viszont szép szóval sokmindent el tudott érni.
2008. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a kapcsolatokat mi magunk irányítjuk, ahogyan neveljük gyerekeinket. Ne higgy el ilyen hülyeségeket!!!
2008. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, rajtunk múlik hogyan neveljük a gyermekünket és milyen lesz a kapcsolatunk vele. 16 éves a lányom, tehát pont a kérdéses idöszak. Nagyon jó a kapcsolatunk, pedig sajnos csak 2hétig tudtam szoptatni
2008. júl. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
A gyermekpszichológia szerint az anya-gyermek kapcsolat kialakulásának fontos eleme a szoptatás. De itt nem csak arra kell gondolni, hogy a gyermek hogyan ragaszkodik az anyához, hanem az anya a gyermekéhez. Itt alakul ki mindkét emberben a kötődés egymáshoz. (csak egy példa: egy olyan gyermek, aki születése után el lett választva az édesanyjától-mert lemondott róla- és később megtalálták egymást nem fogja soha édesanyjaként szeretni az illetőt, mert nincs közöttük semmilyen kötődés, egymásnak csak két "idegen" ember.
2008. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!