Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így tudnám szaporítani a tejem?

Így tudnám szaporítani a tejem?

Figyelt kérdés

Nem használ semmilyen kapszula,tea vagy akármi. A szopi után fejés nem igazán jön be,sokszor csak 20-30at tud szopizni a 2 hónapos babám,ha fejek utána,rá fél órára megint kéri,még ha mindkettőből is adok neki és lefejem,utána nem tud enni. Ráadásul fejni is max 10-20at tudok utána,ha odaadom neki ,a is kevés!

Szóval,bérelnék egy elektromos fejőt és 2 óránként fejnék vele (addig nem tenném cicire a babát),akkor úgy több tej összejönne? és azt adnám neki cumisüvegből. Ezzel a tej is szaporítható lenne? Aztán ha több tejem lenne,ismét szopiztatnék.

Hülyeség,vagy próbáljam meg ezt a módszert?



2014. máj. 17. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezzel az a kockázatos, hogy ha nagyon megszokja a cumisüveget, nem biztos, hogy utána újra elfogadja a cicit.

Én lehet, hogy teljesen elhagynám a fejést, ráhagynám a babára a szaporítást. Add oda neki amikor kéri, majd beáll az egyensúly.

Te meg igyál sokat. Nem kell feltétlen serkentő tea, de vizet sokat igyál, és egyél rendesen!

2014. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy előző írta, a bőséges folyadék bevitel a lényeges. Már a régi parasztasszonyok is tudták, hogy rántottlevest kell nagy mennyiségben fogyasztani (ebből ugyanis viszonylag nagy mennyiséget kell megenni, ahhoz, hogy maga az anya számára még energiabevitelt is jelentsen).
2014. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig is így szoptattam,hogy igény szerint adtam neki,amikor csak kérte és nem volt probléma vele,nem fejtem! 2 hete csappant meg a tej mennyisége és azóta próbáltam fejni is,de nem vált be.Most megint igény szerint próbálom szoptatni,de ha nincs tej,akkor már nem szopizza csak úgy sajnos. Egyébként nincs csalócumija sem,nem fogadja el és a lefejt tejet sem tudja a cumisüvegből kiszopizni,valamiért sírt, öklendezett,nem tudta szívni még a Mam-os puha etetőcumis üveget sem,ezért csináltam rá nagyobb lyukat,abból most szépen folyik és most úgy eszi,tehát szívni még mindig nem szívja,így remélem nem is szokik le a ciciről.
2014. máj. 17. 08:52
 4/14 A kérdező kommentje:
Óóó,ettem én rántott levest,napi 1-1,5 litert ,mellé annyi folyadékot,hogy a napi 3-4 liter így megvolt és ettem is rengeteget,főleg főzelékeket,de nem segített,csak puffadtam és rosszul voltam már tőlük.Most egy kicsit vissza vettem az evésből is mert már nagyon görcsös volt ez az egész...Így is ugyanannyi tejem van.Kevés.
2014. máj. 17. 09:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Pedig pont így esélyes hogy elutasítja majd a cicit, hisz azon "dolgozni kell" abból nem jön csak úgy. Márpedig ha van valami amiből csak úgy jön, nem kell vele "küzködni" akkor (már bocsánat), de h*lye lesz a nehezebb utat választani, vagyis meg se próbálja a cicit szívni.

Az meg hogy két hete megcsappant, lehet, hogy épp fejlődési ugrás volt. 6 hetesen van egy, eltart pár napig, hogy állandóan cicin csüngene, egész nap nyűgös lehet mintha éhes lenne, anyuka pedig azt hiheti, hogy kevesebb a teje. Pedig csak így állítja be a baba a korának megfelelő mennyiséget.

2014. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mellgyulladásom volt és ez azóta van így.Fejni sem tudok többet,tehát sajnos kevés.
2014. máj. 17. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:

És még egy fontos dolog. Te is leírtad: görcsös vagy! Az nem segít.

Tudom könnyű mondani, de ne stresszelj rá.

Olyan ez mint megcsinálni azt a gyereket. Ha nagyon erőltetik, azért se fog összejönni, míg ha lazán veszik a dolgot sokkal könnyebb.

Ha hízik rendesen, akkor felejtsd el az agyalást.

2014. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már nem görcsölök rá,pont ezért hagytam el a folyamatos zabálást a tejért.Nincs értelme degeszre enni magam. De nem tudom feladni,nem akarom tápszerrel pótolni ,Ő nagyon szeret cicizni és én is szeretem szoptatni,nem beszélve arról,hogy neki ez a legmegfelelőbb !:(

Még ezt akarnám megpróbálni,hátha.

2014. máj. 17. 09:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Az idegesség a te nagy ellenséged. Ugyan ezt végig játszottam a lányommal. Én nem hittem előtte semmi teába pirulába és semmibe, volt bőven tejem az elején. 2 hónapos volt amikor kevesebb lett a tejem 2 hónapig már mindent, de komolyan mindent kipróbáltam, de nem sokkal lett több, sőt szerintem semennyivel sem. Nálunk az is probléma volt hogy amit lefejtem el sem fogadta cumisüvegből. 2 hónapig sírtam, ittam a teákat, ettem a tejserkentő pirulát, jóga gyakorlatokat végezetem, fejtem, gyakran (még éjszaka is 3 szor ébresztettem a lányom, pedig már átaludta volna az éjszakát) éjszaka is lefejtem, tényleg mindent csináltam már, de nem lett több. 4 hónaposan szoptattam utána hozzátápláltam. 9 hónapos még mindig napi 4 szer szopizik hol 20-100ml főleg a normál ételekkel lakik jól, de tejet is kap még. Már bánom, hogy az a 2 hónap maga volt a pokol, ennyit nem ért az egész. Nekem az a tapasztalatom, hogy semmitől nem lesz több tejed, legalább is nem teától, pirulától, fejéstől, gyakori szopitól. Ha a baba kéri adni kell ha nem kéri nem kell erőltetni, ha tényleg ő szopizza ki úgy egy kicsit gyarapodik, de a fenti módszerekkel semmit nem értem el. Nekem akkor lett megint több tejem, mikor megnyugodtam, hogy már nem csak tőlem függ a jóllakása, ha nem tejpéppel, Sinlackal, normál étellel is jól tudom lakatni, megszűnt az állandó harc a tejért, nyugodt lettem kipihent, már tudtam jobban figyelni a folyadék fogyasztásra evésre.
2014. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 vagyok: Hízik amúgy a babád? Nekem 2 hónapig heti 20-50g hízott. De nem fogyott. HA hízik vagy legalább stagnál addig jó és lehet próbálkozni ha fogyni kezd akkor viszont, konzultálj dokival. Mi kiváltottuk a tápszert is, de nem kérte 1. rossz íze volt, 2 szeret cicizni, 3 nem fogadta el az üveget. (anyatejet pohárból ivott, de tápszer úgy sem kellett neki)
2014. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!