Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti erős torokfáj...

Szoptatás alatti erős torokfájásra, lázra mit lehet bevenni? Tej nélkül esetleg szoptatni?

Figyelt kérdés
3. napja vagyok lázas 38,8C és nagyon fáj a torkom. Ettem már fokhagymát, mézet, iszok sokat, de semmit nem javul. Voltam már orvosnál is mert nagyon szenvedek, de penicilin érzékenység miatt nem tud csak algopyrint fel írni,vagy olyan antibiotikumot amivel nem szoptathatok. 6 hónapos a babám, nagyon sokat szenvedtem, hogy tudjam szoptatni nem akarom ezért abba hagyni, tejem is van még, de napközben is igényli a cicit az elalváshoz, nem ott alszik el, de kell neki hogy letudjon nyugodni, összebújjunk, különben csak fáradtan szenved, de nem alszik el. Pancsolás után pedig akár hogyan is ragad le a szeme muszáj kettőt szippantania mert szintén nem alszik el. Cumija nincs, cumisüveget nem fogad el.

2014. máj. 22. 06:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Hát a kórházban nálunk császár után - és szoptatás mellé - Algopyrint adtak és még otthon is azt szedtem (háziorvos írta fel). Torokfájásra egyébként a leghatásosabb házi gyógymód a sós vízzel való gargalizálás, de a Tantum Verde is tudtommal használható.

Jobbulást!

2014. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
TantumVerde (ne a mentolos változat), Panadol vagy Rubophen nyugodtan mehet! És szoptathatsz nyugodtan betegen, csak vegyél fel maszkot, hogy a Kicsi nehogy elkapja!
2014. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Augmentin is szedhető szoptatás alatt és ha jól tudom, az nem penicilin tartalmú antibiotikum!!! Beszéld meg a dokiddal!
2014. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A betegség nem akadályoz a szoptatásban mert a babám fittebb mint valaha és a védőnő is mondta, hogy nyugodtan szoptassam mert mennek neki az ellen anyagok, 90% semmi baja nem lesz amíg szopizik. Augmentint nem tud a doki felírni a penicilin miatt (alapból az amocicilinnel van gond, mivel attól egyszer nagyon beteg lettem így nem meri most felírni az augmentit sem) Klacidot (vagy ilyesmi) tudott volna írni, de azzal nem szabad szoptatni. Sós vizet próbáltam már. de nem segített. Ezt a Tantum verdét sokan mondják ilyet akkor vetettek a férjemmel. Lázra algopyrint szedek, bár a leírásban azt írják beszedés után 48 órát nem szabad szoptatni. (de a doki azt mondta szoptathatok) algoflexet is vettem már be, hűtőfűrdőzök is ha nagyon fel megy. Soha nem szoktam beteg lenni nem is értem miért most kellett ennek jönnie. :(
2014. máj. 22. 07:13
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

Ha bakteriális fertőzésed van, akkor pedig antibiotikumra van szükséged, mert könnyen lehetnek szövődmények, mint pl. egy tüdőgyulladás, ami meg nagyobb baj, minthogy nem tudsz szoptatni. És tévedés, hogy az a baba nem kapja el az anyukájától a fertőzést, aki még szopizik. Nem feltétlenül van így, szóval húzz szájmaszkot!

A másik meg, hogy történetesen egy antibiotikum kúra pár nap. Tehát ha ugyanúgy fejnéd le a tejet, de nem adnád oda a babádnak, akkor nem biztos, hogy elapad a tejed, abban a pár napban kéne neki csak tápszert adni, amikor pedig befejezted az antibiotikumot, akkor pedig tudnál tovább szoptatni. Én inkább ezt választanám, mint a tüdőgyulladást vagy egyéb, más szövődményeket.

De hát te tudod.

2014. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem a tej miatt aggódok ha nem mert cici nélkül nem nyugszik meg nem tud elaludni, sétálhatok én vele, csinálhatok bármit, de cicit kér az elalváshoz, különben pörög amíg el nem ájul. Volt már ezzel egy körünk tápszert nem fogad el, cumisüveget nem fogad el cumit nem fogad el. Nem a tejjel lakik jól ha nem normál ételekkel, pusztán csak a cicizést igényli, de azt nagyon. Napi 4 szer cicizik és ezt semmivel sem tudom helyettesíteni számára.
2014. máj. 22. 10:18
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

És ha most történetesen elmenne a tejed? Akkor csak úgy tej nélkül raknád rá a cicire, mert ettől nyugszik csak meg, csak ezt fogadja el?

Hozzá kell szoktatni, hogy másként is megnyugodjon, ne csak a cicivel. Mert azért itt igencsak az egészségedről van szó...

2014. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 xStefix ***** válasza:
22%

Ha a hivatalos részét nézzük, gyógyszerszedéssel kapcsolatos kérdésekben csak a laktációs szaktanácsadóknak van jogosultságuk javaslatot tenni. Azt mondjuk ők se fogják neked megmondani, hogy mit vegyél be, vagy beszedheted-e azt, amit; de az orvosod által javasolt gyógyszerhatóanyagról meg tudják mondani, hogy biztonságos-e vagy sem. Illetve adhatnak javaslatot arra, hogy az adott hatóanyagot tartalmazó gyógyik közül melyik lenne biztonságosabb a szopira nézve, amit aztán oda tudsz adni az orvosodnak is.

Szerintem ez nem anyukás kérdés, főleg, ha érzékeny is vagy bizonyos dolgokra...

Itt találod őket: www.ibclc.hu

2014. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Nem tudom aki azt javasolja hagyjam abba a szoptatást az hány babát szoptatott sikeresen, mennyire ment simán a szoptatás, de nekem ebben komoly munkám van. Az én egészségem, a babám lelki békéje ellen, sajnálom, de amíg lehet igen is a babám boldogságát fogom választani.
2014. máj. 22. 16:32
 10/25 anonim ***** válasza:

Szia én is épp beteg vagyok és szoptatok. Nekem középfülgyulladáson van és szontén penicilinérzékeny vagyok. Nekem rubophent ill Cedax-ot irtak ki. Ezeket lehet szoptatás alatt szedni. A cedax ha jol olvastam felsőléguti megbetegedésekre is jo.

Amugy nekem torokfájásra mindig a torma+fokhagyma kombo segit. Tantum verdét is lehet. jobbulást.

2014. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!