Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fél éves koráig szeretném...

Fél éves koráig szeretném szoptatni a babámat (ha megy) utánna kezdeném a hozzátáplálást akkor lassan elválasztodik magátol és a tejem is elapad?

Figyelt kérdés
Vagy még elöbb kell lassan kevesebbet szoptazni hogy fél évesen ezdjen leszokni a szopizásrol?
2008. júl. 29. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél éves koráig csak anyatejet adsz neki, az nem azt jelenti, hogy addig szoptatod. Az elválasztás egy hosszú folyamat. Ha félévesen kap először valami mást is, akkor akár egy éves koráig is eltarthat, mire leszokik a szopiról, de ha teljesen ráhagyod, akkor van olyan gyerek, aki két-három évesen is szívesen szopik még. Megjegyzem, én ezt nem helyslem, de ahány ház, annyi szokás.
2008. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem majd bízd rá. Az ugyanis nem baj,ha elválasztáskor még bőven van tejed. Legfeljebb lefagyasztod és később a főzelékeit azzal habarod.

Egyébként nem így működik ahogy írtad. Ha elkezdesz kevesebbet szoptatni előbb apad el a tejed mint szeretnéd.

2008. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez kb. úgy működik ahogy írtad.

Én csak a tapasztalataimat tudom megosztani... 3 gyermekem van, 6 hónapos korukig csak szoptak kb. napjában 5-6-szor, 8-9 hónapos korukra már csak naponta 3-4-szer, 1 évesen reggel-este, 16 hónaposan már csak egyszer, és mikor a legnagyobb mandulaműtéte miatt befeküdtem vele a kórházba, és a középsőt itthon hagytam (aki még egyszer szopott), és az apukájával kellett elaludnia, mire visszajöttem a kórházból, nem hiányolta az esti szopit sem. A legkisebb most 7,5 hónapos és még 3-4-szer szopik, de eszik már gyümölcsöt és főzeléket is.

A hivatalos álláspont az, hogy 6 hónapig csak szopjon, 1 éves koráig meghatározó tápláléka legyen az anyatej, és 1 éven túl is ajánlatos fenntartani a szoptatást, ha a gyerek igényli.

Remélem tudtam segíteni!

2008. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!