Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szoptatja 1 év alatti...

Aki nem szoptatja 1 év alatti gyermekét, mert mondjuk nincs teje, azért néha mellre teszi a babát, ha igényli, mint esti alváshoz, vagy megnyugtatásként?

Figyelt kérdés
Sajnos tartósan beteg voltam, gyógyszer mellett elapadt a tejem majdnem teljesen, de a kisfiam rajong a ciciért. Az sem baj, ha alig jön egy kis tejcsi belőle, Ő akkor is kéri. Nem is igazán szopizik, inkább csak szereti, ha a szájában van. Alváshoz mindig kéri, illetve, ha fáj a hasa, nyűgös akkor is. Tudom, hogy a szakirodalom szerint ezt nem kellene hagynom, de vegyem el tőle szívtelenül, miközben Neki meg kell? 4 hóbapos.
2014. máj. 25. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
A fiam nem volt hajlandó cumizni a mellemen, ha nem ömlött a tej, nem kellett neki, így nálunk ez a lehetőség fel sem merült. De ha így lett volna, ahogy nálatok, én lehet, hogy inkább cumival próbálkoztam volna, mert engem zavarna, ha élő cuminak használna a kisfiam, de ez én vagyok, ha neked így kényelmes, nem zavar, akkor csináljátok nyugodtan.
2014. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha úgy érzed, hogy egy icipici is van benne, nyugodan add neki szerintem, még az is elképzelhető, hogy jobban beindul, ha sok inger éri. Én is adnám neki a helyedben, ha szereti, megnyugtatja.
2014. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem se lenne szívem elvenni tőle, a kicsi anyatej is számít, és szerintem is még szaporodhat is így a tejed, főleg, ha többször is mellre teszed. Szerintem ez egy óriási pluszt jelent egy kisbabának mind immunitás, mind lelki szempontból.
2014. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem szoptattam Őt egyáltalán, és nem tettem mellre sem, mivel nem volt tejem. Olyan viszont volt, hogy összebújtunk sokszor, mert nagyon fontos a bőr a bőrrel kontakt:)


Nem tudok a te esetedre megoldást, csak a fő kérdésre válaszoltam!

2014. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Biztos, hogy mellre tenném a Te helyedben. Sőt, megpróbálnám visszahozni a tejem. Sikerülhet. Szerintem nagyon jól teszed, hogy engeded a babád olyan módon ellazulni, ahogyan Neki jól esik. Lehet, hogy a cumi vagy az ölelkezés is lehetne cicipótlék, de Neki a melledre van szüksége. Add meg Neki!:-)
2014. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Első sem írt hülyeséget, nem tudom, miért lett lepontozva...az én 3. babámnak is mindig csak addig kellett a cici, míg jött belőle a tej, sosem komfortszopizott, az első kettővel ellentétben.

De mivel kérdező, a te babádnak ennyire kell a cici, és valamennyi tejed is van, próbáld meg visszahozni a mennyiséget. Erre a legjobb a gyakori szoptatás, szopi után fejés, sok folyadék, pihi, vmi tejserkentő.

És nehogy bűntudatod legyen amiatt, hogy a 4 hónapos babádat cicizteted!

2014. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Hú, de nagyon unatkozik itt valaki...

Remélem a lepontozgatás élete legjobb szórakozása :-)

2014. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj, hogy itt nem egy valaki pontozgat le. Soha nem értettem, hogy aki ennyire ellenzi, hogy egy 4 hónapos kisbaba szopizzon és így némi anyatejhez jusson, az miért van itt a szoptatás témakörben. Azt hinné az ember, hogy azokat érdekli ez a téma, akik pártolják a szoptatást. De nem. Persze a véleményüket nem írják le, csak nyomnak egy piros kezecskét.
2014. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozta le a válaszokat ! Én mindet hasznosnak találtam. Köszönöm!
2014. máj. 26. 15:37
 10/10 xStefix ***** válasza:

Ez kissé más témakör, de a lényeg (a szoptatás VALÓDI jelentőségéről) pontosan benne van!

[link]


Azt a "szakirodalmat" pedig, ami azt javasolja, hogy tej híján ne tedd mellre a babádat, én messzire elkerülném... ;)

2014. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!