Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szoptatom túl sokszor?...

Nem szoptatom túl sokszor? (8hónapos)?

Figyelt kérdés

Így néz ki egy napunk evés szempontjából:

5.00-szopi

8-9 között szopi

Fél 10-10 gyümi, keksszel, vagy gabonával

Fél 1-1 főzelék, húsival, vagy sajttal, vagy joghurttal, utána bónusz szopi

Fél 5-5 szopi

18-18.30 gabonás tejpép gyümivel, vagy anélkül

21.00 120 ml tápszer, mert az esti szopitól fáj a hasa sajnos

Mi a véleményetek, jó ez így, vagy változtassunk valamit? Egyébkén nekünk megfelel így, a kanalasakból mindig megeszik 200 gr-ot, jó étvágyú, 8,5 kg és kisfiú. Szerintem a szoptatás mennyisége napközbennem valami sok, max másfél órára elég neki.


2014. jún. 1. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha sok, akkor mar ketten vagyunk, nekem is 8hos a fiam, es kb. ilyen a napirendunk is, kiveve, hogy o nem kap tapszert. Amugy hogyhogy csak az estitol faj a hasa? Nem inkabb azert kap tapot, hogy ataludja az ejszakat? :) Nekem meg annyival tobb szopi van, hogy ejjel is eszik 1x.
2014. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen nincs,hogy az esti szopitól fáj a hasa.Ezen jót nevettem!A többitől,akkor miért nem??! :D

Amugy nem szopizik sokat.Az én lányom is kb. ennyit szopizott nappal,de ő estére is szopizott,sőt éjjel is ébredt még 2-3x cicizni.

2014. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi még csak 6 hónaposak vagyunk, de a napi rendünk ugyanez. Annyi különbséggel ,hogy nálunk még nincs uzsonna csak szopi, csak zöldséget eszik és vacsora is szopi. Szóval sztem nem sok!
2014. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát sajnos ez van, én sem tudom miért, de ha este megszoptatom, akkor elalvás után 20 perccel már ébred, és éjfélig egy csomószor büfi, puki,síráshegyek vannak :(

Legutóbb éppen múlt héten próbáltam ismét este szoptatni, ugyanez volt, pedig semmi olyat nem ettem. És ez így ment 6 hónapos koráig, akkor döntöttem el, hogy megpróbálom a tápszert este. És csodák csodája, aludt, puki, sírás nélkül.

Nem örülök neki én sem, mert nekem macera, mikor este már aludna, és a tápszerrel kell bíbelődni....de szerintem így neki és nekem is jobb.

Ha van ötlet, mi lehet a baj az esti szopival, várom :-)

Amúgy akkor ok, megnyugodtam, hogy jó a napirendünk, azért tettem csak fel a kérdést, mert már rágták a fülem, hogy minek a cici ekkor, meg akkor...stb. De mint írtam nekünk ez így tök jó, tehát egy db-ig akkor marad is, majd a babó dönt, ha változtatni akar.

2014. jún. 1. 20:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, az esti szopihoz, hogy ha végre meg tudott nyugodni a pocija, akkor is aludt reggel 5-ig, míg kissebb volt, akkor is csak 1x ébredt szopizni, szóval nem azért választottam a tápszert, hogy átaludjon. És csak 120 ml-t eszik belőle, szóval nem kell "teletankolnom" vele, hogy aludjon :-)
2014. jún. 1. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szoptatsz sokszor, én a 8 hónapos lányomat 4 -szer szoptattam még + éjjel, most 9,5 hós, és 3x szoptatom naponta.
2014. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne mentegetőzz, nem attól leszünk jó anyák, ha nem adunk tápszert a babának, inkább attól leszünk rosszak, ha hagyjuk hogy éhes maradjon.
2014. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!