Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig adható az anyatej...

Mennyi ideig adható az anyatej, és hogyan tároljam?

Figyelt kérdés
Rengeteg tejem van de nem nagyon szopizik (1 hetes) így fejem.Felmelegítés után újra adható e ha igen, hogy tároljam utána és mennyi ideig adható?
2014. jún. 3. 08:17
 1/6 egybaba ***** válasza:

Hűtőben 1 napig bátran eltarthatod üvegben, de ha sok van úgyis lesz helyette másik. Ha szoptatni akarsz fejd most még rendesen. Később ha megjő az étvágya ne legyen kevés

Sok boldogságot a babához

2014. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fagyasztva 6 hónapig. De nem minden baba fogadja el a fagyasztottat, mert más lesz az íze. De akkor fel lehet használni főzelékbe, tejberízsnek, tejbegríznek, stb...
2014. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szobahőmérsékleten 1-2 órát, hűtőben 24 órát állhat, utána ki kell önteni. Amit egyszer felmelegítettél, ha nem issza meg ki kell önteni.

Viszont 24 órán belül összegyűjtheted és egyben is lefagyaszthatod. Ezt kiengedés után szintén 24 órán belül fel kell használni, de a fagyasztóban 6 hónapig eltartható.

2014. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.Igen szeretnék szoptatni később is ezért fejek.Szopizni nem nagyon akar, de így is van bőven, mivel cicizés után még lefejek 150 200ml is az nem rossz 6naposan szerintem.Akkor a lényeg amit egyszer megmelegítettem és nem issza meg azt ne adjam oda neki később!!!okés
2014. jún. 3. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, igen.

De az is jó, ha ebből a sok tejből el tudsz tenni, mert simán lehet hogy 3-4 hónap múlva már nem lesz, vagy csak kevés, és akkor nagyon jól jöhet hogy nem tápszert kell adnod hanem saját tejjel pótolhatsz. Ha erre nem kell, akkor pedig a hozzátáplálásnál elhasználhatod, addig pont eláll.

2014. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak forralni nem szabad, nem kiirtja az "értéket" a tejből. A többiek pedig jót írtak 6 hónapig fagyiban tartható. Arra figyelj, hogy amiben eltezed dátumozd meg, akár napra pontosan is. Nekem 18 liter állt a hűtőbe és mivel nem volt pontos, több mint a felét kidobtam :/
2014. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!