Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég az anyatej a babáknak,...

Elég az anyatej a babáknak, vagy kell vizet/teát is adni?

Figyelt kérdés
A védőnőm javasolta, hogy a nagy meleg miatt adjunk mást is.2 hetes a babám.
2008. júl. 31. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Az én babám születésekor is baromi meleg volt.Én adtam neki naponta 4-5ször,többnyire két szopi között,néhány mokkáskanál vizet.Ha kiköpte nem kapott tovább.Volt olyan nap,amikor fél deci vizet is megivott.(forralt,és hűtött víz,de lehet kapni babavizet is)
2008. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Az én babám is 2 hetes és néha kap pár korty teát vagy vizet. Szerintem ebben a melegben nem árt.
2008. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen szerintem nincs szüksége másra, csak anyatejre. Ha belegondolsz az állatvilágban sem kap mást pl.a kiskutya vagy a boci sokáig...és most nem kell lehurrogni, tudom jól, hogy nem vagyunk állatok, de nyilván az emlősök hasonló elven "működnek"...ráadásul a szoptatás elején hígabb tejet kap a baba ami szomjoltó és csak utána jön a sűrűbb laktató tej. Viszont ha mégis úgy látod, hogy szüksége lenne a babádnak másra, akkor nyugodtan adj neki a víztől és a teától sem lesz baja, és senki nem fog megkövezni érte. Sokféle választ fogsz itt olvasni, valaki így csinálja valaki úgy...

Magyarul nem kell neki adni, de lehet...még a védőnők és az orvosok is eltérő állásponton vannak.

2008. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen felesleges az anyatejes bélflórát lemosni vízzel. Az immunrendszerének nem éppen jó. Kislányom 6 hónapos lesz, még nem ivott vizet, sem teát.
2008. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Én adtam a fiamnak, pedig ő októberben volt, de két szopi között szívesen itta a meleg teát. Ettől nem szokott le a szopiról. Pedig cumisüvegben kapta, mert nem akartam a nyakába folyatni (szörnyen ügyetlen tudok lenni). Szerintem szomjas is volt, mert nagyon fűtöttek, Adhatsz neki, amennyit elfogad, csak ne közvetlenül szopi előtt, mert akkor azzal lakik jól, de ne is rögtön utána, mert akkor meg megszokja, hogy azt is kap, és azzal tényleg leszokhat a szopiról. De nyilván van egy ritmusotok (tudom, ma már káromkodás a három óránkénti szoptatást emlegetni), és nagyjából tudod, mikor van félidő.
2008. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
mivel a nagy melegben a pici is sokkal többet izzad nyugodtan adhatsz neki felforralt és lehűtött vizet
2008. aug. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejben minden benne van amire a babának szüksége van. Elég az anyatej. Nekem ezt külön kihangsúlyozták a korházban is és a gyerekorvos is, hogy semmi egyéb csak anyatej. A mi babánk sem kap egyebet és nagyon jól megvan így is. Semmi baja. Van olyan nap amikor 2 óránként is szopizik, de ez teljesen belefér.
2008. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!