Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltétlen kell a babáknak 3...

Feltétlen kell a babáknak 3 éves korukig anyatej kieg. Tápszer? Un. Babatej?

Figyelt kérdés
Lányom 13 hós lesz, és szinte mindent eszik, egy nap egyszer szopizik. Ekkor is kell Neki Babatej?
2011. ápr. 18. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség. ha iszik tejet, kakaót,eszik mindent rendesen miért kéne neki tápszer?
2011. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legeslegkésőbb is csak 2 éves korig, de inkább csak másfél.

Teljesen fölösleges már az ilyesmi 3 évesen.

2011. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Napi 500 ml tejalapú kaja kell nekik. Ebbe beletartozik az anyatej, tejtermékek, vagy akár a tehéntej is, ha azt adsz neki. Sajnos az én kisfiam hasát még mindig meghjtja a tehéntej, így egyelőre tejitalt kap, de vannak szerencsésebbek is, akik már 1 éves koruktól gond nélkül isszák a tehéntejet.

szóval a lényeg a "tejalapúság".

2011. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges.
2011. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Feltétlen nem kell, de az én alig-alig evő 3 évesem még mindig issza. Tele van vitaminnal és egyéb dolgokkal, amire szüksége van. Ártani nem árt!
2011. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 éves korig tuti nem kell,inkábba Ca miatt fontos,és ezért mondják.(tejfehérjeallergiás kisfiam,igy mi max. szójaitalt iszunk,és Ca pótlást kap külön)
2011. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem.

az anyának kell eldöntenie, hogy tápszert, tejet vagy babatejet ad, ha tud szoptat.

nehéz kérdés de senki nem fogja megmondani mi a jó.

a lényeg: napi fél liter tej-tejtermék meglegyen. lehet ez akár túró, sajt, anyatej formában is.

és az se biztos, hogy kell ennyi ;D

2011. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A 3 éves kort a neten olvastam.. Mindegy veszek Neki, mert a napi fél liter szerintem nincs meg, pedig szopizik, és kap joghurtot, sajtot is.

2011. ápr. 18. 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga dönti el meddig adja. Én a gasztroenterológus javaslatára 3 éves koráig fogom neki adni a tápszert. Tehéntejet addig biztosan nem, sőt azt a mi bölcsinkben sem adnak a gyerekeknek, kakaót is csak tápszerből csinálnak. De ez egy egyedi eset.
2011. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok akinek allergiás a kisfia.engem bölcsiben pl. lecsesztek h miért viszem neki a spec. tápszert 2 évesen,mert hogy az csecsemőknek valo(hangsulyozom,ezeknek a gyerekeknek egyféle van,nem külön 1-2-3-as)

vitetnék velem a napi fél liter szójakakaót,ugy hogy mellette fizetem azt a reggelit amit nem ehet meg.szoval mi itthon iszunk annyit amennyit kér,de ez nincs fél liter,én meg nem erőltetem a tankönyvi mennyiséget.tápszert max 2 éves korig adtam volna ha ihatna tehéntejet.

2011. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!