Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hete szoptatok. Nem okozott...

2 hete szoptatok. Nem okozott gondot, nem fájt, de tegnap este óta a bal bimbóudvar felett kidudorodott egy ér és váratlanul belenyilal a fájdalom egyre többször. Masszírozni nem mertem még az eret. Tehetem, vagy borogassam? Javaslatok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

ha nem fáj, nem kellemetlen az érdudor, akkor nincs baj. az én cicimen is van ilyen.


csak akkor masszírozd, ha eldugul egy tejcsatorna - az olyan sajgó fájdalom mellen belül, mikor a baba szívja, és pl. a kézi fejésnél nem érzed, de ha a gyerek szív, akkor igen.


nem kell ám meggyúrni, én pl. úgy csináltam, hogy amíg a babám szivogatta a cicim, én az ujjbegyeimmel lépkedtem a mellemen, a fájó rész környékén. (finoman masszíroztam) elmúlt 1 nap alatt...


ha meg úgy fáj, hogy olyan égő érzést érzel, mikor nem is szopizza a baba, akkor az azt jelenti, hogy kicsit túlterhelődött a cici, ilyenkor próbáld meg inkább a másik melledre rakni - a fájót majd éjjeli evéshez add oda neki, akkor nem kortyol valószínű olyan erősen.

(nekem ilyen is volt már)


természetesen borogathatod hüvös, nem hideg vízzel, de kipróbálhatod a langyos zuhanyt is, amelyik jobban esik.

2014. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jún. 18. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!