Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mell puhasága befolyásolja...

A mell puhasága befolyásolja a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:

nem.

csak a gyerek befolyásolja kizárólag a tej mennyiségét. igény szerinti szoptatásnál annyi tej van, amennyi kell a gyereknek.

én már 13 hónapja szoptatok (igaz, már többnyire csak napi négyszer) de elég puhácskák a cicijeim - még a szülés előtti állapothoz képest, nemhogy az első 6 héthez képest.


a kezdeti mellfeszülés és dagadás úgy 3 hónapos időszak után elmúlik, beáll a tejtermelés. (ha fejed, vagy pl. szaporító teát iszol, akkor még persze lehet dagadás, feszülés)


ne aggódj. képzeld el, 100 éve, ha egy nő szoptatta az egy évesét, és aztán szült egy kistesót, akkor jutott a kistesónak is, és a nagytesó is tudott eszegetni anyatejet. mindig elég a tej, ha az aranyszabályok be vannak tartva :)

2014. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az előző válaszolóval! Az első hetekben, hónapokban teltebbnek tűnnek a mellek, később kevésbé, de ekkor már amúgy a tej összetétele is más, táplálóbb is. Ha mégis úgy érzed kevés, tedd többször mellre a babát!

(az első gyermekemet 20 hóig, a másodikat jelenleg is, 10 hónapja szoptatom)

2014. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. 5hete szoptatok. tegnap gondolom azért VOLT Ilyen mert kevés folyadékot ittam. ez is lehet az ok?
2014. jún. 19. 09:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen szerintem lehetett attól kevesebb egy kicsit.

(Második voltam.)


Off: És a perverznek üzenem, aki privit írt nekem, hogy ugye neked is jó volt, amikor anyád szoptatott???!!!

2014. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sajnálom hogy a kérdésemmel volt egy perverz is... :=(


és a válaszokat köszönöm mára javult a helyzet. :)

2014. jún. 19. 14:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Még mindig a második vagyok, annyit akartam még írni, hogy kb. 6 hetesen, 3 hósan, 6 hósan vannak növekedési ugrások, amikor több tejet igényel már a baba. Ilyenkor is úgy tűnhet, hogy nem elég, vagy nagyon-nagyon kevés a tej, ezért sokan ilyenkor kezdenek tápszer pótlást adni. Ettől szépen el is apad a tej, mert a mennyiségét a sok inger növelné, de a tápszer miatt a jóllakott baba nagyokat alszik, szépen elvan, de a tej ettől nem lesz több... Ilyenkor a babát 20 percenként is akár mellre kell tenni, és pár nap alatt megszűnik a probléma. Nekem mindkét kislányomnál a 3 hós növ. ugrás volt a legdurvább, az akkor már egész jó alvó baba 1-2 óránként kelt éjjel is napokig és nappal is sírós-nyűgös volt. Nehéz időszakok, de nem szabad feladni, mert nagyon megéri, mindenkinek jobb hosszú távon a természetes táplálás a tápszer helyett.
2014. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. azért gondoltam ezt mert úgye én fejni is szoktam és ezért gondoltam hogy kevesebb is a mennyiség mert kicsit kevesebb jött le és tegnap nem is ittam annyi folyadékot mint egykor. de nem adom fel :) köszönöm. és a bizalmat is :)
2014. jún. 19. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:

tornais-esetleg ő a perverz? Nekem egy ilyen nevű írogatott nem is olyan régen! Szégyelhetné magát hogy családanyáknak írogat mindenféléket!

Ne haragudj kérdező :) egy-két kérdésedre a válasz: nekem is puhák, de a picim mindig jóllakik és marad is még.

Lehet kevesebb a tej ha nem iszol eleget. Én pl. napi 3 litert megiszok, de ha már csak másfelet, akkor észreveszem hogy nem oké valami!

2014. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, tornais a perverz!! Nekem már nem irogathat, tiltottam. :)
2014. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szégyen..nekem is írogatott. elkültem egy tárkereső oldalra, ne családanyákat zaklasson..
2014. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!