Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cumisüveg használata tényleg...

Cumisüveg használata tényleg negatívan befolyásolja-e a mellből szoptatást?

Figyelt kérdés

Én szeretnék mellből szoptatni, cumisüveget azért vettem, hogy legyen ha szükség van rá. Több tanácsadó is a pohárból való itatást javasolta, amennyiben-valamilyen oknál fogva nem tudunk mellből szoptatni. Mik a tapasztalatok? Én vettem Tommee Tippee márkájú cumisüveget, jót akartam vele, hogy legyen neki majd ha szüksége lesz rá. Ha cumisüvegből kap valamit, akkor utána már nem is fogadja el a cicimet majd?

Na most, ha cumisüveget se használunk, akkor játszócumit se adjunk neki? Játszócumit pl. hány naposan adtatok a babának?



2013. jan. 20. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfüggő. De ha rákeresel erre itt akkor nagyon sok ilyen fjta kérdés van és sok jót olvashatsz.

Cumizvarnak hivják, és igen van amelyik gyereknek odaadod cumisüvegből és utána 2 hét mire visszarimánkodod a cicire. De van olyan baba is akinek meg se kottyan és felváltva mind2-vel tud élni.

A cumira is ugyanígy reagálhat, mert a baba nem a mellen hanem a cumin elégiti ki a szopási szükségletét. De akár már a kórházban is lehet neki cumit adni, van aki ad.


Ezt csak akkor tudod majd meg tutira ha kipróbálod a sajátodnál.

2013. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nagyon egyéni hogy melyik baba érzékeny rá. Én azt mondom, hogy ha csak teheted, kerüld ezek használatát. A játszócumi kevésbé szokott bekavarni, de van aki erre is érzékeny. A cumisüvegnél már gyakrabban van probléma. Ha kellene, akkor pohárból vagy kanállal etetést szoktak javasolni.


másik hogy ez a probléma leggyakrabban 1hós kor alatt fordul elő, szóval minél idősebb a baba és minél fejlettebb a szopási technikája, annál kevesebb az esély hogy kialakul (de valamennyi esély mindig van sajnos).


Nálunk egyébként kap mindkettőt, függetlenül attól hogy ezt mondom. Játszócumit 1-2 hetes korától kap, akkor és ott nem tudtam mással megnyugtatni, és akkor még fogalmam sem volt hogy gond lehet. Szerencsére abból nem lett. Elalváshoz azóta is kapja. Van aki arra esküszik hogy elalváshoz is cicit kell neki adni, az én fiam nem így szokta meg mert akkoriban még nem nézegettem ezeknek utána, és a cumi volt kéznél. Most meg már nem is igényli a cicimet cumizáshoz.

Cumisüveget az enyém azért kap, mert colief cseppeket adok neki hasfájás ellen, amit egy kevés lefejt anyatejbe kell csepegtetni és etetés előtt úgy adni neki. Próbáltam kanállal, de azt kiköpi, ez meg egy elég drága gyógyszer ahhoz hogy kísérletezzek. Mivel nagyon kis mennyiséget kap így és utána teszem mellre, szerencsére ebből sem lett baj.

2013. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Babája válogatja. Meg lehet próbálni, sztem elég macerás a kiskanállal és pohárból etetés ilyen picinél. Nálunk nem volt gond, néha kapott üvegből is, bár először elég nehezen akarta elfogadni. Aztán ugyanúgy beszunyált rajta, mint cicin, 7 hós kora óta tápszeres.

Cumija nem volt- nem fogadta el, pedig próbálkoztam, viszont az ujját szívja elalváshoz, és egy textilpelust morzsolgat.

2013. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Picike babát fecskendőből a legegyszerűbb etetni, nagyobbacskánál már nem gond sem a kanál, sem a babaitató pohár :)
2013. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, de szerintem is gyerekfüggő, sőt a mell formájától is függ. Ha a baba könnyen szopizik, nem valószínű, hogy 1-2 alkalom megzavarja (nekem mind az öt gyerekem nagyon ügyesen szopizott, ezért nem volt gond az sem, amikor néha a távollétemben cumisüvegből kaptak lefejt tejet). Viszont ha a baba nehezen tud ciciből szopizni, akkor tényleg megzavarhatja, mert a cumiból sokkal könnyebben jön, és lehet, hogy utána már nem akar küzdeni...
2013. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!