Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor szoptattok, csak...

Amikor szoptattok, csak ketten vagytok a babátokkal, vagy ott lehet a párotok, vagy anyukátok is?

Figyelt kérdés
Egy szobás garzonlakásban lakunk, előre félek, hogy ha megszületik a baba, hogy oldom meg a szoptatást, ha mondjuk jönnek a látogatók, vagy vendégek.Aki ilyen helyzetben volt, az hogyan oldotta meg?Illetve kit engedtek, hogy lássa?
2010. jan. 4. 14:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Első napokban én is a plafonon voltam, hogy a férjem nagyija mit áll és néz, zúzzon már kifelé a szobából. :-)

Aztán egy idő után átlényegül a melled első számú etetőcsővé.:-) A férjem imádja mikor cicizik a kicsi, nagyon aranyos látvány. 20 hónap alatt pedig már minden (nőnemű) rokon látta a szoptatást, persze csak, mert elkerülhetetlen volt, de nem oda meresztették a szemüket.Apósom és más férfi rokonok ilyenkor kivonultak a konyhába/teraszra akárhova.Persze elég volt csak nyávogni a kicsinek, hogy éhes, már mentek is. Nem kellett nógatni őket, vagy elővenni. :-)

Szóval szerintem nem tragédia mások előtt szoptatni, bár mi elég naturális család vagyunk (azért nem rohangálunk meztelenül ész nélkül stb.) Nyakadba is köthetsz egy ruhapelust, és akkor nem látja senki, vagy befordulsz a fal felé egy széken. Meg a szopis pólók is elég praktikusak.

2010. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Mindenféleképp vonulj el, pláne ha többen vagytok a szobában, a pici ki-kiejti majd a szájából a cicit, mert forogni fog a hangok irányába. Primitívség ha valaki nem takarorodik el olyankor. Én az anyámat is kiküldtem, vendégségben pedig kérek egy nyugodt sarkot.
2010. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Látod, nem vagyunk egyformák. Te tudod megítélni, hogy Neked mi fér bele.

2010. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én is abban reménykedek, hogy maguktól tudni fogják, hogy ilyenkor illik kimenni a szobából...

Egyelőre azzal a gondolattal is barátkozni próbálok, hogy a férjem mindig végigfogja nézni:)

2010. jan. 4. 14:16
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

És miért baj ha a férjed látja?

Nem lát semmi újjat szerintem...

A férj elött szerintem teljesen természetes....bár múltkora tv-ben hallottam hogy valamelyik "celeb" elvonul mindenki elől...méh a férje elől is ha szoptat. Na én ezzel nem értek egyet.

2010. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
hú, ha én most elkezdeném felsorolni, ki mindenki látott már szoptatás közben!!!! :-)))) Eleinte ciki, de később annyira természetes dolog, mintha kanállal etetnéd.
2010. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a múltkor a postáshoz is majdnem kidobott fél mellel mentem ki, mert épp szopott a kisfiam, mikor hozta az ajánlott levelet. Letettem a babát, és már majdnem nyitottam az ajtót, mikor észrevettem, hogy kint van a fél mellem :-))
2010. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja...az az elbújós celeb a Sarka Kata
2010. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

(első vagyok)

Bizony, már néha én sem tudom megmondani, hogy most vajon kint van a mellem, vagy nem (ha nem nézek oda), annyira hozzászoktam már. :-)

Most nagyon fura lehet, ha még előtte állsz, még nem tudsz állást foglalni szerintem, szülés után meglátod. A két perce ismert csecsemősnővér úgy meggyúrta a cicimet, mikor belövellt a tej és kőkemény lett...Az volt a jéghegy csúcsa. :-)

2010. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem az összes nőnemű családtagom jelen volt már szoptatásnál, nem zavar, mert nem azért vannak ott, hogy bámuljanak, hanem pont akkor éhezett meg, amikor meglátogattak.A férjem előtt természetesen szoptatok, de Apu előtt is.A sógorom is volt már ott, de neki háttal szoktam lenni akkor.
2010. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!