Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt apad el a tej?

Mennyi idő alatt apad el a tej?

Figyelt kérdés
Kislányom fogzik, nagyon nehezen szopik(felső metszők jönnek már 1,5 hónapja), és alíg eszik valamit. Ma éjjel sem szopott, pedig többször is szokott. Napközben is inkább én tettem cicire, nem is ő kérte.Az is idegesít, hogy így nem kap megfelelő folyadékot, mivel egyéb mást sem akar elfogadni. De az is bánt, hogy így el fog apadni a tejem!Mennyi ideig lehet szopi nélkül fenntartani a tejet? A mellem nem feszül, ezért már arra is gondoltam, h a tejem apadt el, azért nem szopik, egyszerűen nem tudom mit csináljak. Folyamatosan kínálom neki, és meglátom h mi lesz, hiszen csak ő tudja fenntartani a tejtermelést.Valaki járt már így? Mit csináltatok?
2014. jún. 27. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én lefejném és szorgalmasan hordanám az anyatejgyűjtő állomásra, amíg csak tehetném a helyedben. Tudtommal pénzt is adnak érte.Azt nem írtad,mennyi idős a gyerek.
2014. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy csökkenjen a tejmennyiség, akkor fejj sokszor, az szinten tartja, amíg a kislányod újra el nem fogadja.

Nekem egy LLL-es szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy mivel a szervezet hatalmas erőt fordít a szoptatás beindítására, ezért nem olyan könnyű elapasztani (hisz a tested nem akarja, ha már ennyi munkája van benne), ha nem fejsz és a gyerek nem szopik, akkor kb. 40 nap mire végleg leáll a tejtermelés.

2014. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem , hogy a fogzás miatt ne akarna cicizni, ilyenkor pont hogy sűrűbben szokták kérni. Lehet, hogy szimplán már nincs igénye a tejcsire, próbálkozz még hátha, de szerintem egy éves kor körül már el lehet hagyni a szopit.
2014. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
10,5 hónapos, és az a baj, h semmit nem eszik. Tegnap sikerült egyszer megetetni, este 7kor, úgy h nurofen volt benne, de nem szeretném minden nap gyógyszerezni. Ha mindig ilyen lesz a fogzása, akkor kb. 3 éves koráig nem fog enni? Nehezen de rá tudtam venni a szopira de kb. 5 kortyot szív, max 10-et és abbahagyja. 20 perc múlva megint szív 5-öt, ezt csinálja.....és hiába akarom megetetni, nem vesz el semmit!Egész nap csak etetek, teljesen rámegyek idegileg.
2014. jún. 27. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!