Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerült valakinek újrakezdeni...

Sikerült valakinek újrakezdenie a szoptatást nagyon sok, akár több hónap kihagyás után?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hét múlva 4 hónapos. Kb. 3-4 hetes koráig csak anyatejet kapott. Aztán több okból kifolyólag (4-5 mellgyulladás, szikével megnyitott gennyes tályog, szanaszét rágott, vérző, sebes mellbimbó valamint igencsak nehezen szopó baba...) teljesen szétestem, depressziós is lettem, melyre gyógyszert kellett elkezdenem szedni, ami miatt az elválasztást javasolták. Saját magamnak apasztottam a tejet, ami kezdetben segített, hogy a legmélyebb pontról összeszedjem magam, kiegyensúlyozottabb legyek, közelebb kerüljek újra a babámhoz, mert nem voltak az örökös megerőltető harcok a szoptatással, es különböző fájdalmakkal.

Azonban mostanra nagyon mély sebbé, fájdalommá fejlődött bennem az, hogy nem szoptatok. Még van egy picike tejem, kb. 10-20 ml a melleimben, ezt elvileg újra lehetne indítani, de azt nem tudom, hogy a babám ennyi idő és ennyi cumisüvegezés után egyáltalán tudná-e még, hogy mi az a cici, és hogy vajon tudna-e most már szpoizni, hogy nagyobb, erősebb, ügyesebb.

Nagyon szeretném, ha nem támadnátok, hisz ezt az egészet nem én akartam így, nem egy kényelemből nem szoptató anyuka vagyok, eszembe sem jutott korábban, hogy ne szoptassak, hanem egy sok szenvedést megélt anyuka, és még a legvégén is a gyógyszerszedés volt a legfőbb indok az elválasztásra, pedig már a melleimmel is elég fájdalmat megéltem.

Van olyan esetleg, akinek több idő kihagyás után sikerült újrakezdenie a szoptatást?

Nagyon köszönöm, ha írtok!



2014. júl. 9. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg keress meg egy szoptatási tanácsadót a kérdéseddel. A védőnődnek tudnia kell(ene), hogy van a közeletekben ilyen lehetőség.

Lehet, hogy sikerülne, de ha az elején ennyire komplikált volt, akkor biztos, hogy ez megérné?

2014. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a baba hajlandó szopizni, akkor ennyi idő távlatából van remény, de szerintem elkél a tanácsadó segítsége, a helyes technika miatt feltétlenül ( [link]
2014. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szopizni már nem is szopizna, mert hozzászokott a cumisüveghez, de ha lefejed neki az is jó. Viszont én azt is el tudom képzelni, hogy újra rászokna a cicire is. Mindenképpen kérdezz meg egy szakembert hogy, hogy kezdj neki!
2014. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Próbáld meg mellre tenni, de őszintén, csodálkoznék, ha tudná mit kell vele csinálni. A cumisüveget máshogy kell szívni. Ráadásul, mivel nincs edzve a melled a szoptatáshoz, ha tud is szopizni a babád, most újra kiszívná, ismét egy ideig fájna a melled, amíg hozza nem szokik.


Szép dolog, hogy ezt szeretnéd, és biztosan nagyon jó anya vagy, és minden jót meg szeretnél adni a gyermekednek. De ha véletlen nem sikerül, te akkor is nagyon jó anya vagy, és ne felejtsd el, nehéz időszakon vagy túl (nekem is 5 hónapos a babám, tudom miről beszélek). A babának az egészséges fejlődéséhez egy egészséges, magabiztos anyuci kell. Ha igy alakult, hogy nem tudod szoptatni, akkor sincs semmi baj, ne marcangold magad, csak lelkileg legyél rendben.

2014. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp próbáld meg. Én nem hiszek abban, hogy a cumisüveg megzavarja a babát. Ő egy kis ösztönlény, a tested melegét, a szeretetedet érezni fogja, megfog nyugodni a karjaidban. Tudni fogja mit kell csinálni. Ha pedig még ennyi idő, és lelkiprobléma után van tejed, akkor egy próbát megér. Rosszat nem teszel vele. De arra figyelj, hogy a legfontosabb, hogy ne aggódj miatta, ne görcsölj rajta.

Sok sikert, és aztán majd írj, hogy sikerült-e.

2014. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Már beszéltem szopis tanácsadóval. Szerinte nem lehetetlen, de nagyon erős akarat, elhatározás kell, és igen, nem rágörcsölni, mert nem lehet tudni, hogy fog alakulni, és el kell tudni fogadni a kudarc érzése nélkül.

Azért még szívesen veszem, ha írtok, s ha esetleg erre téved valaki, aki hasonló cipőben járt, attól is!

Köszi!!!

2014. júl. 14. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért írd meg, hogy ha mellre teszed szopik-e? Ha igen, nyert ügyed van...

4-es vagyok.

2014. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HeyGirlMommy válasza:
Tudom nem mai a topic, de érdeklődnék hogy hogy alakult a sorsotok. Pontosan ugyan ebben a cipőben járok most. Esetleg sikerült újra szoptatni? Nálunk egyenlőre elutasító a manó a cicivel szemben.
2018. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!