Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyivel egészségesebb a...

Mennyivel egészségesebb a szoptatás ill. a szoptatott csecsemők?

Figyelt kérdés

Egy érdekes cikk, ami elgondolkodtató:

[link]


2010. jan. 9. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, de kezdettől fogva pótolni is kell, mert kevés a tejem, ha a fejem tetjére állok, akkor sem lesz több. Én emiatt iszonyúan éreztem magam (még mindig rossz egy kicsit) és ez szerintem ennek az erőszakos szoptatás kampánynak köszönhető. Több anyuka válaszát olvastam már, aki 20 ml-eket fej órákig, ahelyett, hogy a babával foglalkozna, ill olyanok is vannak, akik inkább éheztetik, de tápszert akkor sem adnak neki, mert azt gondolják méreg. Biztos hogy jó a szopi, de ilyen "lelki terrornak" kitenni az anyukákat nem volna szabad. Van egy barátnőm, két kislánya van, mindkettőt azonos ideig szoptatta. Az egyik életerős kis vasgyúró, a másik soványka, és állandóan beteg. Szóval ez a szopi / tápi dolog szerintem sem ilyen fekete fehér.
2010. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

MOndjuk, hülyeséget nem állít a cikk, mertha egy anya végig dohányozza, alkoholizálja a terhességét és aztán szoptat hat hónapig, de közben néha bokszzsáknak meg egyébnek nézi a baát, akkor biztos nem a szoptatás a döntő.

De ha egy anya mindent megad a gyermekének, csak a szoptatás nem jön össze, az nincs jelentős hatással a gyerek életére.

Én szoptattam és nem volt semmim se vitamin, se szoptatós melltarrtó, de cumisüveg, sterilizáló és hasonlól sem.

A tápszer mindenképp többe kerül, mint a szoptatás és fársztóbb is.

Az. hogy egészségesebb e a baba nem tudom, azt viszont igen, hogy az anyatejbe bekerül az általad termelt immunsejtek, és ha te beteg vagy, akkor a te immunsejtjeid védelmet nyújtanak a babának. Mi így vészeltük át a ROTA vírust, H1N1-et, a babának még tünetei sem voltak csak a fertőzés. Engem jobban megviselt, meg mindenki mást a családban.

2010. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

A lányomat 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam. Most 9 hónapos, 3-4szer szoptatom még. Komolyabb betegsége ugyan nem volt, de náthás az volt, ill. most egy picit köhécselni kezdett. A barátnőm kislánya koraszülött, emellett még kisebb súllyal is született, tápszeres baba. Őt még a nátha is messze elkerülte, 10 hónapos most. Ezek után nem tudom, hogy mennyivel egészségesebbek a szoptatott babák.

Az anyatej, mivel könnyebben emészthető, igazodik a baba igényeihez stb. "egészségesebb", mint a tápszer.

2010. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is ilyen ellenanyagról hallottam,amiért jobb szopiztatni.fiamat 20 hóig szoptattam,semmi baja nem volt,ahogy elhagyta a cicit,rá 5 hónappal 2 hétig lázas volt,begyulladt a torka szeme.most 8.éves,azota se volt beteg,orrfolyáson kivül.lányom 2 és fél hós,első héten taknyos lett.erre gyogyszer nincs nekik,mig nem gennyes az orrváladék,vagy nem lázas.erre a dokik az anyatejet mondták,orrába is csepegtettem.6 hétig is elhuzódhat ez ebbe a korba.ja,fiamnak a kamilla helyett tejcsit csepegtettem a szemébe.DE HA TÁPSZERES,HA SZOPIS,EGÉSZSÉGET KIVÁNOK MINDEN BABÓNAK!
2010. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 xStefix ***** válasza:
33%

Annak, akit érdekel, a számos egyéb cikk közül itt egy ellenérv-lista a Liga oldaláról. Az eredetije Dr. William Sears honlapján olvasható, aki 8 gyermekes családapa és évtizedes gyermekorvosi tapasztalattal rendelkezik (ő a kötődést segítő nevelés egyik szószólója is).

[link]

Amellett, hogy kapni fogom a lepontozást, hozzátenném, hogy ezt sem kell betűnként és szentírásnak venni, mert nem igaz kivétel nélkül mindenkire; "csak" a nagyobb átlagra vonatkozó általános megfigyelések alapján készült. Mindenki azt gondol róla, amit a saját felfogása alapján helyesnek tart.

2010. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 xStefix ***** válasza:
33%
Egyébként nem tudok rájönni, mi alapján lettek lepontozva az 1. oldal hsz-ei...?
2010. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
Hagyjuk az lll szerintem sok hülye. Az én gyerekem is szopott és még is ki kellett venni a manduláját. Taknyos is volt. És fogszabályzó is kelett neki. Ez genetika.
2010. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
Már bocs, de az a szó RITKÁBBAN , ugyanazt jelenti mint a soha? Mertha szerinted sem, akkor milyen alapon hülyézel le bárkit is? Szó szerint ez van leírva: ritkábban fordul elő, ami azt jelenti, előfordul. Sőt azt is, hogy megeshet, hogy nem szoptatod a gyerekedet és nem fordul elő. Mert a gyakrabban szó meg nem azt jelenti, hogy mindig.
2010. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xStefix ***** válasza:
52%

Hát pedig a sok hülye segített már nem egy fél-hülyének, sőt, normálisnak is, hogy teljesen hülye legyen. :D Erről ennyit.

Aki azért szeretne még egy esélyt adni magának, annak azt javaslom, hogy járjon utána.

2010. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!