Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós melltartót hol...

Szoptatós melltartót hol lehet venni? És milyen méretet vegyek, ha 31 hetes vagyok és még most sem nőttek egyáltalán a melleim?

Figyelt kérdés
2008. aug. 4. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Addig csak sima melltartót viselj, amig ki nem derül, hogy lesz-e tejed. Vegyél 1 olcsót, ami 1 számmal nagyobb kosarú, mint amilyet terhesen használsz. Mikor meglesz a picid és tudsz is szoptatni, úgy érzed, hogy futtballabda nagyságú a cicid, akkor vegyél szopizós cicitartót. Pamutot, ne merevitőst!!
2008. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Kismamák nagykönyvében le van írva, hogyan kell méretet választani, íme:

- 36. hét előtt ne vegyük meg, ha lehet

- úgy vegyünk méretet, hogy a normális terhesség alatti melltartónk rajtunk van

- mérjük meg a mell alatt a körméretet és adjunk hozzá 12 cm-t: ez a mellkas mérete

- mérjük meg a mellbőséget a mell legkiemelkedőbb részén, ha ez az érték megegyezik a mellkas méretével, akkor A kosaras melltartó kell,

ha 2,5 cm-rel nagyobb, akkor B,

ha 5 cm-rel nagyobb, akkor C.

Ezzel a módszerrel sikerült megfelelő méretet választanom. Egyébként még azt tanácsolták nekem, hogy ha befér a tenyered, akkor az jó lesz (egyrészt a tejbelövelléskor kicsit nagyobb és teltebb lesz a mell, másrészt mert lehet, hogy kell melltartóbetétet is tenned bele).

Én a Mária Bababoltban vettem Stella nevű melltartót, magyar termék, pamut és nem merevítős. Nekem is úgy ajánlották és bevált nagyon! Először kettőt, aztán amikor láttam hogy jó, vettünk még kettőt. Egyébként ott fel is lehet próbálni.

A bolt elérhetőségei:

Mária Bababolt

Telefon: 06-1-239-5872

Telefonos ügyfélszolgálat ideje: hétfő- péntek: 9-16 óráig

1132 Budapest, Visegrádi utca 25. ( Balzac u. sarok; 2 saroknyira a West End City Centertől )

Hétfőtől - Péntekig: 9 - 19

Szombat - Vasárnap: 10 - 18


Arra pedig szerintem ne gondolj, hogy nem lesz tejed! Higgy benne, hogy lesz!


Jó babavárást!

2008. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos, a kismama-melltartók és szoptatós melltartók árai iszonyatosak, ezt biztos Te is tapasztaltad.

Amin meglepődtem, hogy jóval a "bolti" áron alul lehet kapni az Auchan-ban szopis melltartót (Triumph...), ami pamut, lecsatolható és tényleg elég kényelmes. Én a 34. hét körül vettem és úgy érzem, hogy a szoptatáskor is lesz helye a dolgoknak, mert elég jól felveszi az aktuális "domborulatot". Az ára 3000 Ft körül volt (ami így sem olcsó, de lényegesen kevesebb a 8-10000 Ft-hoz képest).

Ha esetleg Újpest-központ felé jársz , a volt Centrum 1. emeletén szintén van egy nagy ruhabolt, ott is árulnak Triumph szoptatós melltartót, ugyan kicsit drágábban, de ott lehet válogatni a fazonok között.

Jó tanács: mindenképpen próbáld fel a melltartót, még akkor is, ha úgy érzed, nem nőttek a melleid. Sosem lehet tudni, viszont fehérneműt meg sehol nem vesznek vissza.


39. hetes kismama

2008. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Müllerben lehet kapni 2500 Ft körüli áron és jó minőségű. Ott ugyan nem lehet felpróbálni de én magamhoz mértem a kosárrészét és úgy vettem meg. A pénztárnál pedig megkérdeztem és azt mondták kicserélhetem ha nem jó a méret.
2008. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az intersparban is van meg a c und a-ban is. próba nélkül nehogy vegyél!
2008. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok, a Stella melltartó, amit én ajánlottam 1900 Ft körül van a Mária bababoltban! Ez szerintem nagyon jó ár!
2008. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!