Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes rááldozni a mellszívók...

Érdemes rááldozni a mellszívókra, a tároló poharakra és egyebekre?

Figyelt kérdés

Bár második gyerekemet várom, de most kissé tanácstalan vagyok. Az elsőnél 13 éve nagyon csóró voltam és erre nem is telt volna.Kézzel fejtem a tejet, már ami maradt és a fagyasztóba betettem.De ez nem volt sok, a gyerek csontra kiszívta a tejcit.Később pár hónap múlva meg dobtam ki az értékes tejet, mert nem kellett.

Most megtehetem hogy veszek mellszívót, de nem tudom mennyire használnám ki. akinek van vagy volt, azoknak bevált? Megérte?


2010. jan. 9. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nekem megérte, én 5és fél hoig használtam . de a tárolopoharakat nem használtam ki csak ami a fejőhöz kelett. de arra meg rá lehetett tenni a cumisüveget és egyből abba fejtem le e tejet. igy valojában nem volt haszna a tárolopoharaknak, fagyasztani meg ilyen tejtárolo zacsiban fagyasztottam le.
2010. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerkőcnél kihasználtam. A kis poharakban tároltam, naponta vitte el tőlem egy kismama a babájának. Nekem elektromos és kézi is van, szerettem mindkettőt. Eltettem, mert a családban bárkinek jól jöhet még.
2010. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És a madela vagy avent inkább?
2010. jan. 9. 21:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon kedves barátnőm ajánlotta fel az övét (kézi) nagyon jól lehetett vele dolgozni (Avent), de nem igazán használtam ki, a lányom megivott mindent. 20 hónapig szopott, sosem tudtam félretenni tejet. Én örülök, hogy nem adtam ki érte pénzt, mert ez is tizenakárhányezerbe került volna. Akinek jóval több a teje, szerintem jól ki tudja használni.
2010. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

a Yaterán nézelődök, azért annyira nem állunk jól, hogy 10000-20000 áldozzak rá.

Vannak azok a hagyományos pumpásak is, az is jó lehet?

200-500 forintért.

Belinkelek egyet, pl ez is megtenné


[link]

2010. jan. 9. 21:22
 6/16 anonim ***** válasza:
Medela, az olcsóbb kategória szerintem nem szív alaposan. Nekem a Medela vált be!
2010. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen pumpásat ne vegyél. Nekem medela kézi volt, de használtam avent kézit is. A medelát én jobban szerettem.

Tároló pohár (gondolom az avent via-ra gondolsz) teljesen felesleges. Ha gyűjtögeted a lefejt tejet, arra tökéletes a műanyag pohár is, vagy vegyél patikában gyógyszeres üveget, van 1 és 2 decis is, 50 ft körüli árért. Le is lehet fagyasztani.

2010. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ok, jöhetnek még a tanácsok:-)
2010. jan. 9. 21:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia

Én az elsőnél medellát használtam az teljesen széttépte a mellem a másodiknál nem volt sajna tejem viszont most vam és AVENT-et vettem a vaterán 5E Ft-ért és isteni én is zacskóban fagyasztom és jó mos 5 hós a picifiú és még mindíg kihasználom nagyon megéri az árát csak ajánlani tudom. üdv 3gy A

2010. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én használtam az enyémet, bár nem sokat és sokszor, de volt amikor kimondottan hasznos volt. Én is keveset tudtam fejni, aztán rájöttem, mert a tejhez kell a tejleadó reflex, ami a baba nélkül nehezen jön kb 20-25 perc. Ezért én szopizás közben fejtem, amikor kellett és akkor nagy adagokat tudtam fejni (nem minden alkalommal így)

Lefagyasztani, pedig vettem éttermes boltban kis asszem 60 mls poharakat tetővel, ha jól emlékszem 100 db volt 500Ft. Abba tettem el a tejet és fagyasztott gyümit, húst, zöldséget stb.

2010. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!