Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kell a mellet szivatni?...

Mikor kell a mellet szivatni? Kb.2-3 oránként etetem a babát, de néha közben folyik a tej a mellemböl. Föleg éjszaka, mert akkor kicsit ritkábban szopizik a baba. Muszáj szivatni, vagy jo igy, és etetem öt gyakran?

Figyelt kérdés
néa fáj is a cicim,de attol félek,hogyha szivatnám,akkor nem mereadna neki,amikor éhes,mert nem igazánakarom majd üvegböl eteni.mégcsak 2 hetes a baba
2010. jan. 13. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

én az első 1-1,5 hónapban,míg be nem állt ugy nagyjából a kereslet-kínálat,addig minden este,az utolsó evés után mindig fejtem.igy ha éjjel megébredt enni,már volt neki tejci.(ált 2 napit szoktam egyszerre lefagyasztani,de ha több jött le akkor már aznap lefagyasztottam)

4 és fél hós a kisfiam,és már nem kell fejnem.mbetét is már csak akkor kell ha eszik,mert akkor a másikból megindul.

2010. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor etesd amikor éhes. :) A tejtermelés úgy néz ki, hogy kereslet-kínálat elven alakul. Az első néhány hét - valószínűleg tehát hamarosan - után beáll a baba igényére. Szinte mindenkinek folyik az első időszakban. Ha fejni kezded megnő a kereslet, a szükségesnél több tej termelődik, amit muszáj lesz leszívnod, ha nem akarod, hogy begyulladjon a melled. A legjobb amit tehetsz, hogy hagyod a babát akkor enni, mikor éhes, és figyeled a melled. Ha el kezd nagyon keménnyé válni, vagy csomósodni, akkor kell akcióba lendülni, addig nyugodtan hagyd a mellszívót, és a sterilizálás helyett pihizz vagy babázz egy kicsit.
2010. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!