Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka nem kel fel a gyerekem...

Éjszaka nem kel fel a gyerekem és fejnem kell a feszülés miatt. Fél óra alatt 110 ml. Jön le. Szerintetek ez milyen teljesítmény? 3 hónapos a baba és kap pótlást is napi 2x. Nem tudom, hogy elég-e a tejem, mert sokszor elégedetlen a gyerek.

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
SZUPER! tedd el fagyazd le késöb jól jön az
2010. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fél óráig kell fejned?? én 10 percnél tovább tuti nem bírnám, pláne hajnalban...gratulálok a kitartásodhoz.

De egyébként 110 ml az nagyon jó.

Nekem mondjuk nem kell hozzápótolnom, de csak 30-40 et tudok fejni (bár már nem fejek mert rábízom magam a lányomra:))

2010. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem baba függő. Az én fiam 7 hetes és egy szopizással kiüríti majdnem a cicit(200-250 ml), úgyhogy ő biztos elégedetlenkedne, de lehet a te babádnak kevesebb is elég.De ha úgy látod még éhes töbször tedd cicire hátha szaporodna a tejcsi. Nekem is csak hajnalban kel, ezért éjjel én is fejek.
2010. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a második vagyok azt akartam még hozzáfűzni h nem biztoas hogy annyi van ám benne amennyit kifejsz!! Én pl. mint irtam alig tudok fejni de a lányom simán megeszik 180-200at is a mellemből mindössze 5 perc alatt!!! Szóval akárki akármit mond, a babák a legjobb mellszívók:))
2010. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Miért adsz neki pótlást,ha van mit lefejned?


Nekem éjjel tele lesz a mellszívóm,150ml,de még lenne több is,ha kiönteném,és folytatnám-egy mellből szopizik.


Fél óra az sok...

nekem kb.5perc alatt lejön.

2010. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is fejnem kellett, hiába aludta át az éjszakát, mert én sem bírtam ki reggelig. Nekem fél óra alatt a kettőből 400 ml körül jött le annak idején. Már nem volt helyem a fagyóba:) mert tele volt tejjel. De én mindíg teljesen kifejtem mindíg, ennek is köszönhető ez a mennyiség.
2010. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írta a kérdező, hogy mivel feji le a tejet. Nekem is 5 perc alatt jön 200 ml, de mellszívóval. Ha netán kézzel fejnék akkor lehet lenne egy óra is mire ilyen mennyiség lenne. Mondjuk én nem pakolom tele a fagyasztót vele, mert úgysem fogok több 10 litert elhasználni főzelékbe.Hanem odaadom más babának, akit az anyukája nem tud szopiztatni.
2010. febr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kézi aventes mellszívóval fejek, és most nagy sikerélményem van, mert 140 ml-t fejtem. Igaz mindez 40 perc alatt. De a szoptatás maga is kb. 30-35 perc, pedig nem is alszik be. Félek, hogy nem ürítené ki jól, ha csak 5-10 percig hagynám mellen.

Mindig félek, hogy nincs elég tejem, mert az első hónapban csak 100 grammot nőtt a baba. Nem indult be normálisan a tejtermelés.

Bár már csökkentem a tápot, felkelek éjszaka, fejek, és azt kapja nagyrészt pótlásnak köv. este.

2010. febr. 27. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is fejtem éjjelente, mert a babám nem kel fel éjszaka enni. De jobban elfáradtam, mint ha szopizott volna, pedig ugyanannyi idő alatt jött le a tej, mintha a baba szopott volna. De kipróbáltam, hogy éjjel, mikor én magamtól felkelek mondjuk inni, kivettem a babát az ágyából-nem kelt fel-és mellre tettem, és álmában kiszopizta mindazt, amit ki kellett volna fejnem. És fel sem ébredt hozzá! Te nem próbálod ki? Ha úgyis felkelsz...
2010. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, ha nem kel fel, nem éhes. Ezért nem is gondoltam még rá, hogy kipróbáljam ezt. De nem szokna rá? Így viszont az éjszaka lefejt tejet neki adom másnap este pótlásnak, mert akkor már elégedetlen a kiszipkázott tej mennyiségével.

Szerintetek mennyi tejem lehet este, ha éjszaka 3-kor 140-et fejek? A fele? Van valakinek tapasztalata? Azért kérdezem, mert én úgy tudom, hogy ha eleget evett a baba akkor mosolygós és elégedett. Én este csak szopival nem tudom ezt elérni.

2010. febr. 27. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!