Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek hamar elapadt a teje...

Akinek hamar elapadt a teje az mitől volt? Hogy vette észre?

Figyelt kérdés
Tettetek ellene? stb...
2014. aug. 17. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiam nagyon aluszékony volt, alig szopizott, pár perc után elaludt mindig, keltegettük, nem ébredt fel, vagy ha fel is kelt, fél perc után megint aludt. Kiderült, hogy egy fertőzés miatt ilyen aluszékony. Én próbáltam fejni, de nem ment, fájt, és egy csepp sem jött ki, nekem nagyon idegen érzés volt, egyszerűen mintha egy tehén lettem volna, akire rácsatlakozott a fejőgép. Egyetlen egyszer sikerült 60 ml-t kicsikarni, amikor a férjem masszírozott, babusgatott, de ezenkívül 2 hónapon át soha egy cseppet sem. A fiam pótlásként kapott tápszert, de csak üvegből tudtam neki adni, mert ha máshogy kapta sugárban kihányta, így egyre inkább az üveget kezdte preferálni. Én ittam szoptatós teát, sokszor tettem mellre, de nem ment, így 2,5 hónapos korában teljesen elapadt már a tejem.
2014. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem is ez a helyzet. jó a fiam még csak egy hetes, tehát a tejem talán be sem indult rendesen, de sokat alszik napközben keltegetni sem tudom...ahogy te is írtad. tegnap meg előtte fejtem kb 50-60mlket ezt hiszem egy mellből, de ma is próbáltam, mert elaludt, gondoltam lefejem, és alig 20ml-t sikerült egy óra alatt a két mellemből. nem rajongok a szopizásért, nem a tehénség miatt hanem mert elég instabilnak érzem, de szeretném még jó pár hétig, akár pár hónapig szopiztatni.
2014. aug. 17. 13:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A fejőgép valóban nagyon kellemetlen tud lenni, a szopiztatást viszont meg lehet szeretni, főleg, ha a baba ügyesés jó étvágyú. Azt figyeltem meg, hogy azoknak apad el hamar a teje, akik lefejik és cumisüvegből adják a babának, nem pedig szopival. Ez azért van, mert a fejéssel nem lehet olyan jól kiüríteni a mellet mint a baba szopizásával és a fejőgép tényleg nem kellemes érzés, de ezt is gépe válogatja, a MEDELA EXTRECTOR gépi mellszívó egészen használható. A kézi pumpás szerkezetektől mindenkit óvva intek, borzalmasak. Úgyhogy a tej elapadásának egyetlen ellenszere a szoptatás és persze megfelelő táplálkozás, sok folyadék és pihenni, aludni amikor a baba is alszik.
2014. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!