Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos babám nem akar rákapni...

4 napos babám nem akar rákapni a cicire! Alig eszik és kicsit már sárga! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok! teljesen kétségbe vagyok esve! a kisbabám elég nagy súllyal született, nekem viszont csak a harmadik nap lett tejem, az is csak nagyon kevés (volt előtte pár csepp előtej, ami aztán kifehéredett, de semmi tejbelövellési "tünet" nem volt). két ciciből fél óra fejéssel kb. 20 ml a produkció. A lányom első éjjel kapott pici pótlást, másnap viszont nem adtak a csecsemősök - végigüvöltötte az éjszakát. rá-rákapott a cicire, de mivel nem jött, kétségbeesetten sírt kimerülésig. azóta nem akar cicizni, üvölt bármilyen pózban akarom mellre tenni. már a bimbóvédőt is kipróbáltam...cumisüvegből elfogadja amit lefejek, de az tényleg nagyon kevés! a védőnő ma itt küzdött velünk egy órát, hasztalan.

kérlek adjatok tanácsot, mert a kicsim kezd besárgulni!

Köszönöm!


2010. jan. 14. 17:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A védőnőd mit mondott egyébként? Úgy próbáltad, hogy fejed egy kicsit, hogy meginduljon és utána teszed a szájába? Az is baj lehet, hogy már ismeri a cumisüveget, mert a babák sajna hajlamosak rá, hogy ha ugyanazt kapját ciciből és üvegből, akkor leszoknak a ciciről. Minek strapálják magukat, ha ugyanazt kapják kevesebb erőfeszítéssel... :) Ajánlom neked az [link] oldalát, itt érdemben tudnak segíteni, kifejezetten a szoptatással foglalkoznak.

Fel a fejjel, ha végképp nem sikerül szoptatnod, ne ess kétségbe, fejed amíg tudod és max. cumisüvegből fog enni. Ne bántsd magad!!!!


Nyugalom és boldog babázást kívánok!!!!

2010. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb, hogy ne idegeskedj! Próbálj picit fejni és akkor kínáld neki, amikor épp jön ki a tejci a ciciből. Ha megérzi az ízt, akkor már dolgozni is fog érte. Sok boldogságot és gratulálok a babához!
2010. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy! igyekszem összeszedni magam...

a védőnőm is tanácstalan. próbált segíteni így is úgy is. sehogy nem ment. a babám csak üvöltött. pedig akkor biztosan volt tejcsi a ciciben, mert tudtam fejni, csöpögtetni a szájába, de az se használt.

ha valakinek van ötlete, vagy hasonló tapasztalata, kérem, írjon!

2010. jan. 14. 17:31
 4/19 anonim ***** válasza:

nagyon bealszik a baba? szemén láttod h sárgul? mert akkor vidd dokihoz..

sajnos szoptatásban nem tudok segíteni,nekem is igy volt mint neked,de nekem 1 hét után el is ment a tejem...na már ha annak lehet nevezni a napi 20ml-t,bármit tettem nem jött

tudom h most ezért sokan lefogják ugatni a fejem,de hapohárból adnád neki a tejed,vagy ha nincs egy kis tápszert?

2010. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló tapasztalatom van, de sajnos nem tudok segíteni. 3 hetes a lányom és cumisüvegből tápszert eszik. Ez lett a vége, ugyanúgy jártam mint te. Azzal a különbséggel, hogy nerkem csak 10 ml tej volt mindkét mellemben együttvéve, még 10 naposan is, pedig akkor a gyerek már 70 ml evett. Eleinte jól szopott( volna, ha lett volna mit), de kénytelen voltam pótlást adni, mivel ő is sárga volt és kis súllyal is született. Sokat aludt, soha nem sírt, hogy éhes lenne. Én meg azt hittem, hogy elég neki a tejem, aztán kölcsönöztünk mérleget és kiderült, hogy fél óra szopi után egy grammal se lett több a gyerek, szóval csak cumizott. Mostmár még cumizni se kell a mellem.

Persze remélem te nem jársz így! Hátha tud valaki segíteni. De ha mégis így alakulna nem kell kétségbe esni. Nekem az első gyerekem is tápszeren nőtt fel és makk egészséges.

2010. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress meg egy szoptatási tanácsadót, lehetőleg még ma. [link] vagy [link]
2010. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nyugi!!! Van olyan a kicsiknél hogy annyira bestresszelik meg felidegesítik magukat hogy hiába a cici a szájba,csakordít és ordít.Amikor lefejed azt megeszi cumiból?Mert akkor elősször adj neki kicsit 10 ml-t kb cumiból,hogy megnyugodjon,aztán kínáld meg a melledel,ha nem kell akkor nyugtasd meg és tedd vissza.Érzi a feszültséget ezért nagyon fontos hogy megnyugodj.Ez nagyon nehéz ha sír a baba,de hidd el csak ezzel tudsz segíteni magatokon.Ha nem fogadja el a cumibólsem a tejcsit,akkor próbákozz tápszerrel,de mindíg kezd a melleddel az etetést.Nagyon szurkolok Nektek.Alszik valamennyit?Vagy egyfolytában enne?
2010. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
vidd dokihoz! a mi picink is 10 naposan kórházba került (fény alá), mert a védőnő nem vette észre, h sárga. nekem meg mindig olyan volt, hiszen sárgán engedték ki (!) a kóházból. lehet, h még otthon megoldható.
2010. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem sikerült egy kicsit megnyugodni. Előttem már írták mi a megoldás: Azt a keveset amit lefejsz, add neki oda cumisüvegből, majd tedd rá a cicire. Ha eszik belőle oké, próbálkozzon csak, ha meg nem pótolj tápszerrel, nem dől össze a világ. Ha máshogy nem megy, nincs a tápival semmi baj, de ne hagyd éhezni a kis drágát. Egyébként én az ellenkezőjével küzdök. Tejem van meg egy cicifüggő kisfiam, akinek nem kell a cumisüveg (öklendezik tőle, ugyanúgy ahogy a cumitól), cicin alszik el, egyszerűen imádja, nem lehet róla "levakarni". :-) Így viszont eléggé korlátozva vagyok mindenben, már sokmindent és sokszor próbáltam, de semmi sikerrel. És ez így megy már lassan 3 hónapja...

Döntsük el melyik a jobb... :-)

2010. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

sziasztok! mindenkinek köszönöm a biztatást!

tegnap - a tanácsokat megfogadva- próbálkoztam tovább. nem kellett a cici, így adtam a kevés lefejt tejcsit üvegből és kiegészítettem pici tápszerrel, ha még mindig éhes volt. az aluszékonysága csökkent, éjjel már magától ébredt enni, bár cicizni nem akart.

hajnalban viszont szépen szopizott! délelőtt már megint küzdelem volt, de kicsit sikerült becsapni. adtam pár kortyot üvegből, majd bimbóvédővel cicire raktam.

sajna a végén még kellett tápszer, de remélem jó irányba haladunk. a szeme fehérjén látom, hogy csökken a sárgasága, de ma megnézi az orvosunk is.

Köszönöm mindenkinek, majd még beszáolok, mire haladtunk!

2010. jan. 15. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!