Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni a zöldes-sárga...

Mit lehet tenni a zöldes-sárga folyás ellen szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Kissé kellemetlen a téma, de hátha tud valaki segíteni... 2és fél hónapos a kislányom,kezdetektől szoptatok... Már a terhességem alatt is többször előfordult, hogy bővebb, sárgás folyásom volt, a dokim mindig a Pimafucin kúpot írta fel, egy-egy időre el is múlt tőle, majd újra előjött... Más szert nem írt fel, mert azok mind árthattak volna a babának. Természetes úton szültem, voltam azóta dokinál kontrollon, még mindig van zöldes-sárga folyásom, megint csak a Pimafucint írta fel, mert szoptatás alatt szintén nem ajánlott mást... Sanja nem múlt el. A dokim nem nagyon veszi ezt komolyan, engem pedig eléggé zavar, nyílván sok mindenre kihat, pláne a szexuális életünkre a férjemmel. Szóval arra lennék kiváncsi, van e valakinek valami egyéb gyógymódja, ami esetleg természetesebb, valami gyógytea, fürdő, "diéta", ami nem árt szoptatás alatt a babának.

Előre is köszönöm!


2011. szept. 30. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Bakteriális fertőzésre utal. Keress fel másik orvost.

A fokhagyma erősen baktériumölő hatású, viszont csíp.

De tudod lágyítani, összezúzva mézbe vagy joghurtba teszed.

Napokig eltartható. Fürdéshez, vagy kenegetéshez.

2011. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válasz, persze igyekszem másik orvoshoz is elmenni, csak nem olyan egyszerű a pici gyerekkel együtt... Szóval azt a fokhagymás dolgot esetleg a hüvelybe kellene fel/-be kennem? Allergiát nem okozhat, ill. irritációt, mivel csíp?
2011. szept. 30. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:

A baktérimokat nem a fokhagyma fogja elpusztítani!!! Igaz és való, hogy baktericid hatása van, de egys hüvelyi fertőzésről van szó, már régóta ennáll. Ráadásul mégcsak 2 hónapos a babád, átmegy a tejbe, ha sokat eszel belőle, az még nem olyan jó.

A bakteriális fertőzés ellen antibiotikum a jó!!! Csak és kizárólag az pusztítja el, ha megfelelő kezelést írnak ki.

Nagy valószínűséggel bakteriális fertőzés lesz, de lehet, hogy csak gomba és arra jó pl. a Canesten is. Mindenképpen orvoshoz kell fordulni, meg kell kérni, hogy vegyen le kenetet a bacikra és a gombára is, és ettől függ majd, milyen kezelést kell alkalmazni.

Tudom, hogy könnyebb útnak hangzik a fokhagyma és társai, de hidd el, hogy nem fog segíteni.

2011. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha visszatérő fertőzésed van, arra a szájon át szedhető bogyó a legjobb, viszont szoptatás alatt az nem ajánlott. Esetleg másfajta gombaölő kúpot kéne kipróbálni, szerintem a Klion a legjobb, esetleg kérd meg a dokit, hogy írja fel azt. A párodtól is visszakaphatod, ő kezelve volt?
2011. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


sajnos nekem is ilyen problémám van mióta szoptatok és az orvos mikogal hüvely kúpot írt fel, de nem segített. :(

Te rendbe jöttél? Bevált valami? előre is köszönöm!

2011. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem azóta sem múlt el, pedig már kaptam pár hüvelyi gyógyszert: Klion hüvelytablettát, Klion kúpot, Glymaflor-t (ez utóbbi lehet, hogy rosszul írtam) Szóval kicsit enyhült, de nem múlt el :-( A dokim megint kenet vizsgálatot javasolt (ami legutóbb negatív lett a baktériumokra), de azt már csak januárban fogja megcsinálni... Lehet, hogy összefüggésben van a szoptatással, csak van akinek erre nincs hajlama, nekünk meg igen??? Mindenesetre elég kétségbeejtő, hogy az orvosok nem tudnak erre valami magyarázatot, de "megnyugtató", hogy legalább nem vagyok ezzel egyedül, mert már mindenfélével rémiszgetem magam...


Jaa, egyébként nem tudom összefüggésbe lehet e még azzal hozni, hogy nemrég megműtöttek, mert a gátmetszés helyén kialakult kisebb sarjszövetem, ill. kis polipot is találtak, de ezen is már több, mint 1 hónapja túl vagyok... Szóval, ha te találsz erre valami megoldást, KÉRLEK ÍRJ!


Köszi!

2011. dec. 19. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

amikor 2x-ra mentem vissza orvoshoz (másikhoz), képzeld nálam is találtak ilyen sarjszövetet a gátmetszés helyén, de azt is csak véletlenül vette észre a doki. "leégette", de még mindig tart a folyásom, pedig azt mondta lehet ez volt a bűnös... :( ez volt 1,5 hónapja. És azt is mondta hogy szoptatás miatt is lehetséges.

kaptam Lactofeel hüvelygélt. kicsit rendbe hozott, de újra és újra előjön. Pedig szeretnénk kistesót is, de így?!..

Majd valamikor még visszamegyek, mert ez nem állapot, nagyon idegesítő! Soha nem voltak ilyen gondjaim, csak amióta terhes lettem és szoptatok. Mindenképp írok, ha találtam valamit ami elmulasztja! Bocsi, hogy későn válaszoltam. azóta voltál dokinál?

2012. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia "5."!


Köszönöm, hogy írtál, nekem azóta sem múlt el (és még mindig szoptatok...) November végén voltam utoljára, decemberben akartam még visszamenni, de a dokim már szabira ment... Kicsit beletörődtem és elegem lett a folytonos dokihoz járkálásból, de azóta van még más problémám is a gátam, hüvelybemenetemnél... Kellemetlen, húzódó, enyhe fájdalommal jár az együttlét, ezért nekem már NAGYON ELEGEM van, hogy több, mint fél év után sem szűnnek a problémák... Szóval holnap megyek vissza a dokihoz, előre izgulok, megint mit talál és nem örülnék egy újabb beavatkozásnak... Írok én is, ha megtudok valami okosabbat...

2012. febr. 7. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:

2 hét múlva megyek dokihoz, de már nagyon unok oda járni.

egy kicsit nekem is kellemetlen a szex, de gondoltam a szülés miatt és majd elmúlik (5 hónapja szültem).

Te egy orvoshoz jársz?

még erre szeretnék rákérdezni a dokinál hogy szabad e használnom (hátha segít) szoptatás alatt.

[link]


[link]

2012. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Voltam dokinál, (én most csak ehhez az egyhez járok a Budára a Kapás u-ba), szimpi és úgy tűnik alapos) a folyásomra először Pimafucin kúpot akart adni, de mondtam, hogy ezt ár többször használtam terhességem alatt is, de nem nagyon használt... De mivel szoptatok, ugye nem sok gyógyszer közül lehet válogatni és én szinte mindengyiket végig próbáltam... erre feírt egy Patikai készítményt, a neve: CNS glob hüvelykúp... Azt mondta használjam 4-5 napig és meglátjuk, ha nem múlik el, csinálunk újra tenyésztést... Hát azóta 4 napig használtam, kiváncsi vagyok ma mi lesz... J és még újra felírta a GYNOFLOR hüvelytablettát is, mi állítólag a hüvelyflóra normális ph-ját állítja vissza, ezt csak hetente 1-2x kell majd használnom. Megvizsgálta azt a kellemetlen dolgot is a hüvelybemenetnél, arra azt mondta, hogy nincs semmi seb, csak kis fertőzés, szerinte több vitamint kellene szednem, főleg C vitamint illetve Cinket, ami a sebgyógyulást segíti. Szóval ez utóbbi miatt kicsit megnyugodtam, nem szeretnék megint egy újabb műtétet... Remélem most már lesz pozitív eredménye... és remélem neked is tudtam valamit segíteni, bár nemvalószínű, hogy teljesen ugyanaz a problémánk. Azért írj, ha kiderült neked is valami!


üdv.

6 és fél hós kislány anyukája

2012. febr. 13. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!