Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt dohányzás?...

Czkoli kérdése:

Szoptatás alatt dohányzás? Vagy inkább adjak neki tápszert?

Figyelt kérdés

6 hetes a babòm, szopizik fejlődik rendesen. Nem sìrós. Nem hasfájòs nem bukós, viszont dohányzom ès sajnos nem tudom letenni. Arra gondoltam inkább iratok neki tápszert csak nem tudom melyikkel ártok többet.


Negatìvot nem kèrek nem arra vagyok kìváncsi te milyen mintaanya vagy , légyszi olyanok irjanak akik hasonlò cipőben járnak mint èn



2014. aug. 18. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia az biztos, ha abba hagyod nikotin elvónási tünetei lesznek és ordítani fog, volt ilyen baba a kórházban, esetleg csökkentsd és folyamatosan állj át a tápszerre, bár inkább konzultálj előtte a gyerekorvossal, ha nem gáz ez neked előtte.
2014. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

6 hetesen jut eszedbe h nem tudod letenni a cigit? Mar regen tapszert kellene adnod neki! Szegeny gyerek total telenyomtad nikotinnal a szervezetet!!! Beszeld meg a vedonovel vagy a gyerekorvossal h mi a helyzet milyen modszerrel terj at!

Szanalom komolyan, sok anya a felkarjat adna h tudna szoptatni te meg elbagozod. Gratulaciom fogadd!!! Es itt aztan varhatod h csak olyanok irjanak akik megertenek, vagy nem szolnak be! Megerdemled a beszolasokat is!!!!

2014. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekorvossal beszélj, hogy mi a jobb a babanak.
2014. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
A terhesség alatt is dohányoztál?
2014. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem
2014. aug. 18. 09:56
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi hogy megkérdem: Akkor még nem bírnád 6 hónapig cigi nélkül? Annyi anyatej nagyon jót tenne a babádnak.

Egyébként tényleg a gyerekorvos tud többet mondani...

2014. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezt találtam: Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké.



Innen: [link]

2014. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát ez egy nagy baromság. Kár, hogy van aki még el is hiszi. :(
2014. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több olyan - szoptatás alatt dohányzó - ismerősöm is volt, ahol a természet megoldotta ezt a dilemmát: egyszerűen elapadt a tejük, amikor a babák két - három hónaposak voltak. Ők terhesség alatt is dohányoztak. Egyiküknek (vagyis a babájának) még segítettem is, napi 1 - 2 deci tejet adtam nekik a sajátomból. (Aztán nem tudom, én nem dohányoztam, és nem is apadt el a tejem idő előtt, de volt olyan ismerősöm, aki szintén nem dohányzott, de elapadt neki. Bár többségében azért a nem dohányosoknak ritkábban apadt el a teje.)
2014. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha terhesseg alatt nem szivtad akkor miert nem birod meg ki a szoptatas alatt???
2014. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!