Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan 8,5hós kislányom még...

Lassan 8,5hós kislányom még szopizik, van is tejem de már nem elég tápláló neki, A pépeken át a gyümölcsig mindent próbáltunk, de nem kell neki. Gondoltam megpróbálom a tápszert, de azt se igazán fogadja el. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
csak nehezebben fogadja az új ízeket, előbb-utóbb enni fog mint a többi gyerek. Próbálkozzatok tovább, addig sem fog éhen halni:)
2010. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Azt felejtsd el, hogy a tejed nem elég tápláló!

Nem tudom, kinek a felelőssége, hogy ez a hülyeség még mindig ott terjeng a köztudatban.. :(

Szerintem is próbálkozz továbbra is, de nyugodtan, türelmesen, nem siettetve a dolgot! A kicsik nagyon jól megérzik, ha anya görcsöl valamin és akkor tutira az ellenkezőjét fogod elérni, mint amit szerettél volna (saját tapasztalatom is). Érdemes lehet néha beiktatni pár pihenőnapot is, pl. 3-4 próbás nap után, ha továbbra sem kér, akkor 2-3 nap pihi. Valószínűleg nem repes az örömtől, hogy folyamatosan kajcsikkal "piszkálod" őt, pedig ő még nem szeretne enni. Minden baba más életkorban jut el odáig, hogy már felkészült a hozzátápira és szívesen fedezi fel az új ízeket. Ő tudja a legjobban, mikor kész erre! ;) Esetleg megpróbálhatod azt is, hogy az evés körülményeit teszed izgalmasabbá a számára, illatokkal, látvánnyal, pohárral, evőeszközzel, "bíztatással" stb. És szerintem hasznos, ha ölbe véve eteted az elején, hogy így is biztonságban, nyugalomban érezze magát.

Amit még tehetsz, hogy továbbra is alaposan odafigyelsz az egészséges és változatos táplálkozásra, hiszen amíg csak belőled eszik, addig neked kell biztosítanod számára a (mostmár egyre inkább növő) tápanyagbevitelt. Nem kell túlzásokba esni, de lehet, hogy szükség lenne egy kis kalóriabevitel-növelésre is.

Egyébként több kutatás is bebizonyította, hogy a 8-9 hónaposan is csak szopó babák (ha az anya körültekintően étkezik) semmilyen téren nem szenvednek hiányt a már hozzátápizó társaikhoz képest, úgyhogy efelől ne aggódj!

2010. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat,próbálkozunk,szünetet tartunk,és meglátjuk.Egyébként szerintem azért zavar ez ennyire,mert tanácsadáson folyton azt kérdezgeti a védőnő,h.mit eszik már a kislányom...meg más anyukák is,akik mondogatják,h.az ő 4-5 hós babáik már mennyi gyümölcsöt zöldséget bébiételt megesznek.

Kitartok és majd csak eszik ő is.:)

2010. jan. 15. 18:09
 4/7 xStefix ***** válasza:
Senkit se irigyelj, főleg ne azokat, akik már fél éves kor előtt adnak szilárd ételt a babájuknak! Sajnos ez makacsabb tévhit, mint korábban gondoltam, pedig ma már számos kutatás és eredmény bizonyítja, hogy nemcsak szükségtelen, de hosszabb távon káros is lehet. :( Én mindenképp azt mondom, a baba tudja a legjobban, mikor mire van szüksége. Különben is, a védőnőnek, gyerekorvosnak meg lehet egy kicsit füllenteni, ők úgyse látják, mit csináltok otthon.. ;)
2010. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk ...és vagyunk is! :) (se tápszer,se kaja, se folyadék)


Imádja a cicit a 8 hós fiam, csak cicizne. De hát azért próbálok neki adni mást is. Nem mókás, hogy 120 ml főzelékkel szenvedünk...pedig elvileg 200-ml-ket kéne már tolnia, de nem is álmodozom, és annak is örülök, hogy már 120. A védőnőm mondta, hogy a szopós babák már csak ilyenek. Ajánlotta, hogy vegyek etetőszéket, mert akkor legalább nem akkor fordul a mellre, amikor csak akar, hisz ölben etetésnél sajnos csupa kajás lett a mellem környéke. És igaza lett, tényleg többet eszik 30-40 ml-vel, de még nem akarom elkiabálni. Viszont egy horror, ahogy az etetőszék környéke és a ruhája és én is kinézünk! Fél óra takarítás, és mindkettőnknek átöltözés utána a kötelező rutin.


Szóval kitartás, nem könnyű, én is tudom! A pohárból való ivás is 1 hét volt, mire megtanulta, bár 50 ml-nél több nem megy le, egy korttyal sem. De a maradékot fel kell törölni persze, mert a szökőkútazásban profi a kislurkóm! :D

2010. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a gyors,megértő válaszokat,azért az is vigasztal nem vagyok egyedül:)

Akkor kitartás,lesz ez még jobb:)

2010. jan. 17. 18:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként már mi is etetőszékben ülve próbálkozunk mióta ül,és van neki is külön kanál a kezében amivel közben játszik.Sőt már azt is próbáltuk,hogy ettünk mi is abból amit neki csináltam ételt(vicces volt,tejpépet eszik a két felnőtt:)
2010. jan. 17. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!