Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 honapos fiamat probalgatom...

4 honapos fiamat probalgatom etetni alma-sütötök pürevel, de lehet hogy nehez lesz atallnia a ciciröl?

Figyelt kérdés
igaz csak par napja probalom de miutan befalja a pepet kell cici is,mikor lesz neki eleg a püre?vagy talan korai lenne?vagy meg furi neki?
2010. jan. 17. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A szilárd étel bevezetése úgy történik hogy ebédre, vagy uzsira néhány kanállal adunk a picinek. A néhány kanállal nem lehet jóllakni, tehát biztos hogy kell még mellé tej is. De szerintem inkább várj még vele, bőven ráérsz még hozzátáplálni.
2010. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos korig a babáknak legjobb táplálék az anyatej (ennek hiányában a tápszer). Ez hasznosul a legjobban, ezt tudják a legjobban az éretlen bélrendszerükkel megemészteni. Ezt követően 1 éves korukig az anyatej a fő táplálék a többi csak mellétáplálás. A hozzátáplálást a babáknak szoptatás után kell adni, és ha kéri utána is meg lehet szoptatni. Ha el szeretnéd valami okból választani a babát, akkor add szoptatás előtt a szilárdat és utána vízzel kínáld. Ez valószínűleg az anyatej csökkenéséhez és a baba elválasztódásához vezet.

Ha nem ez a célod, akkor ráérsz még a kóstolgatással, illetve 1-2 kanál bőven elegendő neki.

2010. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tejem van,csak ugy hallottam 6 honaposan mar nem eleg az anyatej es gondoltam elkezdem etetni massal is hogy ha tenyleg szükseges massal is etetni 6hosan akkor ne legyen olyan hirtelen neki,vagy hülyeseget csinalok?
2010. jan. 17. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:
6 hónapos korban valóban el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert már kevés lehet neki a tej. De ekkor még csak kóstolgat, nem azt jelenti, hogy egy egész étkezést ki kell váltania a szilárdnak! 6 hós kora után megkínálod, amennyit eszik jó, ha egy kanállal, akkor eggyel, ha egy dl-t, akkor annyit! Ha biztosítod a babád számára a korának megfelelő ennivalót,akkor rá lehet bízni, hogy mennyit fogad el belőle. Az én legkisebbem kb 11 hónapos volt amikor először evett nagyobb mennyiséget és váltott ki egy étkezést a szilárd. A pempőkéket pl. nem szerette, jobban esett neki, ha a kezébe foghatott egy kis darab puha zöldséget, vagy kenyérbelet.
2010. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!