Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt mondta a védőnőm ne igyak...

Azt mondta a védőnőm ne igyak narancs levet, csak alma levet. De azt nem mondta miért ne és miért csak almát. Miért?

Figyelt kérdés

Kifejezetten tiltott a narancslétől. De ma reggel muszáj voltam meginni egy pohár Hohes C reggeli italt, amibe ugye van narancs is. Baj?

És a kávé? Reggel egy nagyon gyenge kávét, ami 2 dl tej és egy pici kávé, muszáj meginnom, mert a bélműködést ez indítja be. A dokim kifejezetten kérte, hogy olyat egyek, igyak ami meghajt és engem csak a kávé, pontosabban a tejes kávé hajt meg.


2011. aug. 12. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez hülyeség, miért ne ihatnál narancslevet? Én másfél éve szoptatok, és iszom, úgy vettem észre, a tej is több lesz tőle.

Kávét is ihatsz, semmi bajotok nem lesz tőle.

2011. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyet még nem hallottam. A húgom kb. csak Hohes C-t iszik, abból is csak a narancsot. Meg teákat.

Egy tippem van: lehet, hogy a narancsban több a cukor, de lehet, hogy ez hülyeség, passz.

És kávét is iszik, persze keveset, másképp nem bírja az egész napos strapát.

Mondjuk a bélműködésre a kávé csak tüneti kezelés, jobban járnál, ha inkább több rostos dolgot ennél, de nemcsak reggel, hanem egész nap, és akkor másnap jobban "működnél".

2011. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy csak tüneti kezelés, de most épp ez a cél. Kicsit hígabb legyen és naponta többször, hogy a gátam felépüljön.
2011. aug. 12. 09:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Állítólag, de ez csak tipp, a narancslé savas és a tej is savas lesz.
2011. aug. 12. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért mondta, mert ha szoptatsz, akkor a babának fájhat tőle a pocija. Sajnos gyakori, hogy a citrusfélék pocakfájást okoznak a piciknél. Persze nem mindenkinél. Én nem ittam és ettem citrusfélét a babám 3-4 hós koráig, onnantól pedig fokozatosan növeltem a mennyiséget.
2011. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy az utolsó írta. A citrusfélék hasfájást vagy kiütést okozhatnak az arra érzékeny babáknál, ha az anya ilyet fogyaszt. Lehet, hogy nálad nem lesz gond, figyeld a babát.
2011. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert a citrusfelek erosen allergenek! Ahogy elozo is irta, hasfajast, kiutest okozhat, ami egymagaban nem is olyan nagy baj. Csakhogy az allergias reakcio elsosorban belso folyamat, amit nem latunk, es eleg veszelyes. Ha egyszer kivaltja valami, kesobb tobb minden is kivalthatja. De attol meg ihatsz! Igyal belole nagyon picit, ga nincs baj, mindig kicsivel emeld a mennyiseget.
2011. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A belmukodesre egyel natur joghurtot, tegyel bele jo sok muzlit, tok jol hat. A ceklale! Vagy itt a szilva szezon, bar ezt nem tudom, hogy lehet-e az elejen. Egyel zappehely kasat reggelire, bar hasmenesre is szoktak, de jo a belmukodesnek. Ezek ezerszer jobbak,mint a kave vagy a narancsle. Almale szorulast okoz, vigyazz. Ne egyel sok kenyeret, peksutemenyt, az nem jo. Lehet kapni dm-ben bio bulata meg koles meg buza palcikat, golyot, az is nagyon jo. Es nem utolsosorban jo a glicerin kup, ugymond megtorni a jeget:)
2011. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!