Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pótoljak, ha napokon át csak...

Pótoljak, ha napokon át csak vizen, meg jóformán a semmin élek, akkor csak antitest van a tejben, tápanyag meg nincs?

Figyelt kérdés

vagy a szervezet küldi a vitamint is? hogy kell ezt elképzelni?

jobb lenne pótolni vitaminos, élőflórás táppal?


2014. szept. 3. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz akkor miért nem eszel rendesen???? Nem most kéne fogyózni!!! Van benne vmi vitamin amit a te szervezetedből elvesz!
2014. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Így is van benne minden ami a kicsinek kell, nehogy emiatt pótolj!
2014. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél rendesen és szoptass.
2014. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elméletileg ami a babának kell, az belekerül a tejbe, kivonja a szervezetedből a szükséges anyagokat a szervezeted.

de nem a végletekig!


kellene azért enned. nekem most volt vírusos nyavalyám, hát nagyon megszenvedtem a szoptatást, mert teán és száraz müzli csipegetésén kívül semmi mást nem tudtam fogyasztani, úgy émelyegtem. fél nap alatt olyan kész voltam, hogy úgy éreztem, mindenem fáj, sajog... nekem mondjuk nem babám van, hanem 15 hós kisfiam, de mivel ő is beteg volt, most a hozzátáplálásos kajákat nem fogadta el. kemény ám ez.


szóval a gyerek MINDENT megkap, de neked nagyon megterhelő ez így.


ne adj neki tápszert. inkább a tápszer árából próbálj meg valami tápláló ételt venni magadnak.

nem tudom mi az oka a koplalásodnak, ha ez a gyomorvírus, ami nekem is volt, akkor a tea, a műzli, banán evése és a vitaminok szedése segít is a leküzdésben, meg nem is akarsz ezektől hányi ezektől.

ha nincs pénzed enni, akkor feltétlen kérj segítséget - védőnőtől, önkormányzattól, családtól, akárkitől, ugyanis tápszerrel etetni a gyereket többe kerül, mint szotatni. mert ha szoptatsz, csak magadnak kell kaját venni, és osztoztok, de ha tápszerezed, minimum heti 1000-1500 Ft-ot költesz, nem beszélve a tápszer elkészítésének körülményességéről, energiaigényéről, fárasztóságáról.

2014. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Medvi ***** válasza:
46%
Aki nem eszik annak elapad a teje, a szervezet elsődleges célja az önfenntartás, az utód táplálása csak másodlagos cél, mert egy éhenhalt anya már úgysem tud gondoskodni a gyerekéről. A tejtermeléshez rengeteg energia kell!!! Miért nem eszel? Nincs kajád? Inkább akkor te idd meg a tápot! Tényleg el fog apadni a tejed ha nem eszel, olvastam egy könyvben.
2014. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja, kiegészíteném az előzőeket.

volt olyan, hogy én sem ettem mindig (mert nem volt itthon kaja, de nem szegények vagyunk, csak így alakult, nincs nagyon segítségem) sőt, volt, hogy csavizni mentem a gyerekkel, és elfelejtettem enni.

sose volt gond. de ezek csak 1-1 nap voltak, másnap pótoltam az elveszett kalórákat.


szülés utáni 4-5 hónapban amúgy igen felszedtem, az állandó étvágyam, és a sok lustálkodással. de aztán megindult a gyerek! menni kezdett és sokat mentünk sétálni is, játszótérre is, megnövekedett az étvágya, és hát ő maga is megnövekedett :) úgy, hogy igen sokat nasiztam, meg este 7 után ettem igazán, még így is 10 kilót fogytam. tehát ha fogyóznál... drasztikusan, ne tedd. eljön az ideje az aktivitásnak és akkor leolvadnak rólad a kilók!

2014. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!