Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor megszületik a baba és...

Mikor megszületik a baba és még nem indult meg az anyuka tejtermelése, elég a picinek az előtej is? Fedezi a folyadék, tápanyag szükségletét?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy teljesen elegendő, de hétvégén beszélgettem a 35 hetes terhes unokanővéremmel és ő azt mondta, hogy a kórházban ahol szülni fogunk teáztatják a babákat, mert, hogy kell nekik! De én nem szeretném, hogy teáztassák majd, persze csak akkor, ha elegendő neki az előtej! Mit tegyek? Küzdjek majd a teáztatás ellen, vagy hagyam, mert az kell?

üdv. 14 hetes kismama


2007. dec. 3. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az újszülötteket úgy találta ki a természet, hogy ne halljanak éhen, amíg beindul a tejtermelés. Nagyon helytelennek tartom a teáztatást, nincs rá szükség. Ha rögtön szülés után mellre lehet tenni a babát, már az segít a tejelválasztás megindulásában. Ha erre nincs lehetőség, minél hamarabb és gyakrabban kínálgatni kell a picit, így megkapja az előtejet is, ami a legfontosabb indító tápláléka (immun- és emésztőrendszer erősítő, megakadályozza a besárgulást, stb).

Nagyon sok helyen itatják a csecsemőket, ez a gyakorlat. Nagy baj nem történik, mert otthon már te leszel a főnök, de hallottam már olyat is, hogy nem szopott utána a baba rendesen (főleg ha kisebb, gyengébb). Az fiamat még elvitték éjszakára és cumival (!) a szájában hozták ki, a lányomat már kikértem éjszakára és nem hagytam itatni. Úgy tudom, írásos orvosi utasítással lehet kérni, hogy ne lehessen itatni az újszülöttet, de hát ki akar összeveszni bárkivel? Próbáld meg, egy kérdést megér, és ne keseredj el, ha mégis itatják, túl fogjátok élni. Megjegyzem, nem késő még kórházat váltani (még a választott orvosod is átmehet szüléskor). Jó babavárást!

2007. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell? A természeti népek szerinted teáztatnak egy újszülöttet? Biztosan nem. Elég, sőt nagyon szükséges nekik az előtej. Gondolj bele: egy újszülött gyomra akkora, mint egy cseresznye! Annyi fér bele, mint a cseresznyében a mag. Az előtej épp annyi. Pár csepp és az elég is. Aztán ahogy megindul a tej és egyre többet szopik a bab, úgy tágul a kis gyomrocskája. A természet nem véletlenül csinálta így!

Én a helyedben nem hagynám, hogy teáztassák és azt is kiharcolnám magamnak, hogy a szülés után még a szülőszobán szoptathassak! Ez fontos Neki.

Hál' Istennek nekem nem volt szükségem ilyen küzdelemre, mert bababarát kórházban szültem. Még van időd Neked is ilyet választani.

Sok sikert , és boldog babázást kívánok!

2007. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen válasz baba-mama barát kórházat. Ott együtt lehetsz a kicsiddel egész nap és igény szerint szoptathatod.

Nem kell neki teát adni, nincs rá szüksége.

2. napon megtörténik a tejbelövellés és onnantól kezdve termelődik a tejcsi a baba igényének megfelelően. Az a lényeg, hogy a picúr dolgozzon rajta rendesen, hogy meginduljon a tejcsi. Ha nincs veled a baba, akkor nem tudod kielégíteni az igényeit. Az első pár napban fedezi az előtej a kicsi szükségleteit, és megnyugtatja a szopizás.

Ha Bp.-i vagy tudom ajánlani az István Kórház szülészetét.


Sok sikert, és jó babázást kívánok.

2007. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tea nem kell a babának, tényleg az a lényeg, hogy a lehető legtöbbször tedd majd cicire! Már a szülőszobán. Én a kistarcsai Flór Ferenc kórházban szűltem, nekem csak jó véleményem van róla. Igaz a szülőszobán nem tudtam megszoptatni, mert arra nem volt erőm jóformán, de azonnal odaadták ahogy megszületett! A teát meg ők ellenezték! A baba éjjel nappal velem lehetett, csak este fürdetni vitték el. Én csak ajánlani tudom!
2008. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!