Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van különbség (és ha igen,...

Van különbség (és ha igen, akkor mi) az urtica és a ricinus homeos bogyók között?

Figyelt kérdés
volt akinek az egyik jobban használt, mint a másik?
2010. jan. 18. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Urtica árvacsalánból készül. Ezt teszik az összes szopis teába is, mert rettentő jó "tejcsináló". A Ricinus alapanyaga a ricinus nevű növény olaja. Mindkettő általános tejserkentőként van aposztrofálva, de ég és föld a hatásuk között a különbség. Szervezetfüggő, ezért van, akinek csakis az Urtica hat, van, akinek a Ricinus termel több tejet, de van, akinek csak felváltva szedve hatnak. Ha az én tapasztalatomra vagy kíváncsi, a Ricinust dobtam a kukába (idézőjelesen), meg se mozdította a tejmirigyeimet :). De amint elkezdtem az Urticát, 3x5 golyó után szétdurrantak a melleim. Imádom, soha nem fogok mást szedni, a szopis teáktól úgyis görcsöl a babám... :( Nem is értem a Ricinus működési elvét, hiszen ez a növény teljes mértékben a bélműködésre van kihatással. Remélem, hasznos voltam, :) üdv: 8 hetes kisfiú anyukája

2010. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettél, most a ricinust szedem, de kipróbálom az urticát is, mert nem nagyon veszem észre, hogy segítene! a teát én sem iszom, ugyanis amikor ittam, rettenetesen megfogta a hasam :S
2010. jan. 21. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!