Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valamit rosszul csinalok? Ugy...

Valamit rosszul csinalok? Ugy erzem 2 lepes elore utan 3-at leptunk vissza pedig megprobalok igeny szerint szoptatni.

Figyelt kérdés
A kezdeti nehezsegek ellenere lassan eljutottunk oda, hogy csak ciciztunk, kb masfel hete, igaz rendszeresseg egy szal se volt benne. Sok-sok maratoni cicizes utan neha aludt 1-2 orat egyhuzamban. Tegnap delutan pl. aludt 3-tol 6-ig, felkelt, nekiallt cicizni es meg ejfelkor is cicin akart lenni. Barmikor, mikor elaludt, megprobaltam berakni az agyaba, de rogton felebredt, okle a szajaban volt es kitartoan szivta. Raktam en egyik cicirol masikra, masikrol egyikre renduletlenul, de hajnali fel 1-kor, 6 es fel ora kuszkodes utan feladtam es adtam neki tapszert. Igy ugyan aludt 5 orat egyhuzamban, viszont ugy erzem, hogy a sajat turelmetlensegem es gyengesegem miatt, amit eddig elertunk cicizes teren, annak egy reszet elveszitettuk. Rosszul tettem, amit tettem? Van meg remeny? 4 hetesek vagyunk. Eddig alvas es alvas kozt 1-1 cicizesi ido legkevesebb fel ora volt, de neha 3 is, mert a dragam elfarad es bealszik. Tegnap szivta o a cicit, jott is belole valami, mert nem reklamalt, de 6 ora nem tulzas? Igy sosem fog aludni szegeny. Elore is koszi mindenki valaszat.
2010. jan. 20. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

próbálj meg homeos bogyót vagy tejszaporítós teát használni, lehetőleg felváltva, hogy ne szokjon hozzá a szervezeted (én két hetente váltogatom)


nekem a kislányom most múlt 2 hónapos, naponta csak egyszer kap tápszert, mégpedig az éjfél-egy óra körüli szoptatás után, akkor is szigorúan szopi után, változó mennyit eszik, 60-120ml között, viszont így szépen alszik hajnalig, az összes többi alkalommal viszont cicizik, annyiszor amennyiszer szeretne :) néha fél óránként néha 5 óránként és persze mecsek tea napközben, kb. 100 ml.


kitartás :)

2010. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-Mennyi idős a babád?


Kb 3 hónapos korban kezd fájni az ínyük és próbálják masszírozni. Van, aki cicivel... És persze minél idősebb annál több időt tölt ébren. Nem cicizik, nem sír, csak nézelődik, felfedezi a világot.

Ha a cicin aludt el, várj kb. 20 percet mielőtt letennéd, mert ennyi idő alatt zuhan mély álomba.

Ha külön alszotok figyelj arra, hogy ne hideg lepedőre tedd. Bárki felébredne, ha váratlanul jéghideg ágyba kerülne...

Sok sikert az igény szerinti szopihoz!

2010. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
cumit próbáltad? Mérted mennyit szopizik egy egy alkalommal? Van tejed?
2010. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Holnap lesz 1 honapos a babam. Nem merem rendszeresen, hogy mennyit eszik cicibol, viszont azt nem ertem, hogy hajnalban es reggel eleg neki a cici, mert kb fel ora szopi utan alszik vagy 3 orat, de delutan es este, meg neha delelott ugy tunik, hogy nem. Ma este mertem es 1 ora alatt 60ml-t cicizett egy mellbol, kisebb bealvasokkal persze. Homeos bogyok nalunk nincsenek, anyukam hozott laktoherb teat illetve itt a vizzel, keves cukorral osszeturmixolt zabpelyhet ajanljak. Szeretnek igeny szerint szoptatni, de nem barmi aron, raadasul vissza kell mennem dolgozni, amikor a baba 4 honapos lesz, es felek, ha igy folytatjuk, addigra nem alakul ki semmilyen rendszeresseg es utana nehez lesz munkabol a szopit megoldani ugy, hogy csak napi 2 ora munkaidokedvezmenyt adnak. A sok tapszer viszont szekrekedest okoz nala. Mit tegyek, mit tanacsoltok? Koszi mindenkinek
2010. jan. 22. 02:19
 5/8 anonim ***** válasza:
ha tápszert is adsz neki, akkor mindenképpen adjál mellé sima forralt vizet vagy kamilla teát :) ezek oldják a székletet és a baba esetleges szomjuságát
2010. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hanyagold a tápszert, mikor csak lehet!

Amikor az én babám egy hónapos volt gyakran ébren volt 4-5órát is. Ez nem baj :)

Maratoni cicizés milyen gyakran fordul elő?

Az igény szerinti szopi azt is jelenti, hogy a játszó és alvó cumi helyett is cicit kap a kicsi!!!

A legjobb tejszaporító a szoptatás!!!

Sok sikert nektek :D

2010. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60 ml az jónak tűnik. ne add fel. nekem a görögszénamag jött be. az kicsit macerásabb mint a laktoherb de nekem jobb volt. 4 hónapos korára be fog állni,meg akkortól kaphat tejpépeket is. Ne aggódj.
2010. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenki valaszat. Tegnap kapott 1x tapszert es adtam neki vizet is, de tegnapelott este ota nem volt szeklete. A maratoni cicizesek foleg nappalra ertendok, ejszaka max fel ora alatt cicizik annyit, hogy utana alszik 2-3 orat egyhuzamban. Napkozben orulok, ha alszik 1 orat egyszerre.....izgat, hogy nem alszik eleget.
2010. jan. 22. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!