Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én utálok szoptatni?

Csak én utálok szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 19:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem, én sem szerettem. Első babát igen, mert akkor nyugisan ücsörögtünk, a másodiknál meg tök idegbajos voltam, hogy a másik gyerek, aki csak 20 hós volt, mit csinál közben. Többnyire székre mászott meg a kicsit próbálta kinyírni, fejét ütni meg ilyenek.

11 hósan el is választottam a kicsit.

2011. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sem volt életem kedvenc elfoglaltsága, de ez szerencsés esetben az anyasággal jár. Mennyi idős a baba?
2011. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam, de a gyerek érdeke az első. Próbáld meg pozitív oldalról megközelíteni. Nekem úgy sikerült, hogy azt hajtottam, ez kell a pici fiamnak, hogy megerősödjön, illetve így vagyunk a legközelebb és legtermészetesebben egymáshoz :)
2011. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Holnap lesz két hetes. Másfél órákat csüng rajtam, mert szereti szopizgatni. Cumit nem fogadja el... Fájnak már a bimbóim.
2011. okt. 15. 19:58
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem legyél türelemmel, lesz sokkal jobb. Nekem 3 hónapos koráig olyan átlag 40-50 perc volt egy szoptatás és másfél-2 óránként kérte...nagyon kivoltam. Aztán a másfél-2 óra megmaradt, de egyre gyorsabban végzett. Mostmár 5 percnél nem szopik többet (5 hónapos kora óta). Nem igazán szerettem-szeretek szoptatni, sose tudtam mennyi tejem van hogy 1 óra múlva megint éhes lesz-e. Mérni túl macerás. Most hogy már hozztáplálunk sokkal könnyebb. Szóval kitartás!
2011. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Most pl. alig 15 percet szopott. Tuti megint fent lesz egész éjjel.:(
2011. okt. 15. 20:14
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

Nemsokára (1-2 hét) beáll valami rend remélhetőleg, addig tarts ki, fájni sem fog majd egyáltalán, élvezetes lesz, olyan cuki lesz, ahogy ott cuppog majd.

Addig szoptasd minél többet. Szilikon bimbóvédőt használtam, nekünk nem ártott meg. Amikor begyógyult a bimbóm (kenegettem Bepanten kenőccsel, anyatejjel), leszokott a szilikonról, és ugyanúgy tudott szopizni.

Vannak hátrányai az tény, de valamiért a világ egyik legbensőségesebb dolgává válhat.

Sajnos nekem csak 3 hónapig sikerült, de még most is vágyom rá... most 5 hónapos a kislányom.

2011. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok okoskodni, de szerintem 2-3 hónap múlva tedd fel megint ezt a kérdést:)

Most még nagyon firss a szülés élmény, tombolnak a hormonok, tök fáradt vagy, és nem elég, hogy egész nap a fájós bimbódon csüngg a picid, még aludni sem tudsz éjjel!

Hidd el, jobb lesz!Összeszoktok, jobban fog aludni éjjel, megerősödsz, tudtok ide-oda mászkálni, ezek sokat jelentenek!

Csak kitartást!:)))

2011. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
én szerettem az elején is, nem is tudom elképzelni hogyan etettem volna kislányomat, a körülmények úgy adták hogy nekem muszály szoptatni mert úgy kényelmes!
2011. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
26%

Ha már az elején kiakadsz egy kis apró problémától, mi lesz később? Mondjuk 1évesen, amikor folyton az életét kell megmentened? vagy a dackorszakban, amikor toporzékolva üvölt és hisztériázik? vagy netalántán ekkor már lesz egy kistestvér is és netán ő is szopni szeretne????

Nagyon sokan már évek óta nem alszunk rendesen éjjel, de a gyerekvállalás ezzel is jár.

Légy boldog!!!!!

2011. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!