Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen édesítőszereket lehet...

Milyen édesítőszereket lehet használni szoptatás alatt, kinek mi vált be? Cukorbeteg Anyukáknak, akik szoptatnak mit ajánlanak?

Figyelt kérdés
A Stevián és Eritriten gondolkodom, eddig ezekről hallottam a legkevesebb rosszat. Nem diétázni akarok, csak kicsit emelkedett a vércukor szintem, még belefér a határba, de a háziorvos szerint jobb odafigyelni.

2014. szept. 29. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Steviának semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam, az a legjobb, viszont meg kell szokni az ízét, nem mindenkinek jön be. (Én még a 15 hónaposomnak is azt teszem a teájába) Van többféle, van amelyik finomabb, ki kell tapasztalni.

Az Eritrit is jó, viszont nagy mennyiségben (az elején már napi 2-3 teáskanálnyi is!) hasmenést okozhat. Van aki jobban bírja, én sajnos kevésbé, viszont egy kicsit hozzá lehet szokni és egyre nagyobb mennyiség használható hasmenés nélkül, de azt is ki kell tapasztalni.

Mindkettő természetes édesítőszer (a stevia növényi, az eritrit pedig cukoralkohol) így egyik sem káros a szervezetre, használhatod mindkettőt.

2014. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eritrit, stevia, xilit
2014. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. szept. 30. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:
A xilittel vigyáznék, a babákra kifejezetten veszélyes anyag!
2017. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!