Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lassult le először...

Mikor lassult le először (anyatejes) babátok hízása?

Figyelt kérdés
A lányom 12 hetes múlt, az utóbbi 2-3 hétben heti 70 gr hizasnak is örülünk. azelőtt heti 200 grokat hizott...pedig bukik csuklik, mérem is, tehát biztos hogy eleget eszik...normális ez igy?
2014. okt. 13. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem értettem, hogy mért stresszelik az anyukákat buta grammokkal. Beleültetik az anyukák agyába, hogy híznia kell a gyereknek, mert ha nem, akkor tutkeráj, hogy éhen pusztul. Főleg Magyarországon csinálják ezt. Anyuka meg vesz egy mérleget, leméri a gyereket előtte is, meg utána is. Ez tiszta hülyeség. Az a gyerek tudja, hogy mennyit akar enni. Ha nem jön elég tejci a ciciből, akkor majd szólni fog érte a baba, ne félj. Vannak kis és vannak nagy étkű babák. Az egyik már 3 hónaposan dupláz, másik 6 hónaposan. Melyik az ideálisabb? Mindkettő. 1. szülöttemmel havonta egyszer mérettem a súlyát a védőnővel 1 éves koráig. (onnantól kezdve néha lemérjük, néha azon is ki vagyok akadva, hogy még idősebb gyereknél is, akár szinte tiniknél is a szülő tisztára ki van, hogy elég magas e a gyerek, elég e a súlya...én sokszor azt se tudom, hogy pontosan hány centi, hány kiló, csak látom, hogy teljesen jó súlyúnak néz ki, társaihoz képest se nem kövér, se nem sovány, se nem túl magas, se nem túl alacsony. Én anyám se méregette soha, mennyit eszem, meg ükanyáink se, azt túlélték. Fejlődik az a baba úgy, ahogy kell. Nem hallottam még soha olyan esetről, mikor egy baba éhenhalt volna amellett, hogy szülei etették rendszeresen. Bocs, én nem akarok senkit megsérteni, főleg nem az anyukákat inkább a rendszert. A stressz nem tesz jót. Hidd el, minden baba más, a tiednek ez a normális.

30hkm

2014. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a hosszu es reszletes velemenyt, de nem igazan ez volt a kerdes. a babam törtenete szoptatasi kalvariaval indult (hosszu korhaz, laz, apadas stb) ezert kimondottan javasoltak a merleget. azota mérem és fogom is mérni, nem a baba miatt, hanem hogy a tejem szinten tartsam es mert engem az stresszel ha nem mérhetem. Várom a kérdésre a valaszokat :)
2014. okt. 13. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
a 4. hònapban csak 400 gr ot hizott a fiam. Elötte havonta 1 kg körül. Azóta mindig 400-450 gr ot hízik.
2014. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 honaposan megduplazta a szuletesi sulyat, es a 4. honapban is hizott 1kg-ot. Azt hiszem havi 400g a minimum amit hiznia kellene, de a napokban neztem a nagyobbik lanyom kiskonyvet, es neki ameddig volt eleg anyatej eleg szepen gyarapodott, miutan viszont tapit kapott volt olyan honap, hogy 180g-ot hizott egesz honapban. Nem volt gond belolle, o mar 5 eves es jol van. Nincs mit adni a hizasra. A lenyeg, hogy ne fogyjon, foleg ha eleget eszik.
2014. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, es a szuletesi suly megduplazasa utan szokott lelassulni a hizas.
2014. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! hát akkor még nem kellene lassulnia...na mindegy, elég hurkás így is, nem aggódom, gondolom előfordulhat hogy előbb lelassul. egyébként 5600 gr, és még egy hét múlva lesz csak 3 hónapos.
2014. okt. 14. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!