Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon el vagyok keseredve...

Nagyon el vagyok keseredve nem tudom mit kezdjek azzal amit a védőnő mondott? Miért kell elvenni az enyém nem lényeg nem fontos? Ezt így szerintetek lehet hogy hol ennek hol annak adom?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni....szóval pici súllyal született a lányom és ingyen jár tb keresztül a tejcsi sikerült is anyukát szerezni.3 hós koráig tudtm szoptatni és jó pár litert el is tudtam rakni majd egyszer hírtelen el kezdett apadni nem tudom miért így pótoltam a fagyasztóból majd elfogyott és adtam tovább a lefejt tejet plusz tápszer.Nem sokáig kapott tápszert mert ahogy írtam kaptunk tejet napi szinten 3-4dl nagyon örültem majd kiugrottam a bőrömből.Most volt öt hós a lányom nekem már nincs tejem...3hete hordjuk.

Ma voltam a baba klubba/faluban élünk/védőnő:jaj de jó hogy jöttetek kellene másik anyukának a tej nem baj ha nem hordanánk mert ott a pici így meg úgy, a lényeg kap tejet a baba sajátot de nem elég így pótolják.Ez annyira rosszul esett mert nem a baba klubba való téma főleg nem mindenki előtt meg én is vártam a tejre sorban álltam mert volt előttem kettő másik pici.


2014. okt. 14. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem is értem mi köze ehhez a védőnőnek. Nekünk a gyerekorvos írt receptet és azzal kellett menni a tejért. A védőnő képbe sem került. Nálatok nem így van?
2014. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha én lennék a védőnő és egy 5 hónapos és egy újszülött kéne választanom, hogy ki kapja az anyatejet, akkor én is a kisebb babát választottam volna. A tiéd már nyugodtan kaphat tápszert, 5 hónaposan azért már nem olyan kicsi. Ezen ne legyél kibukva, szerintem is így tisztességes. És ha rólunk lett volna szó, akkor is így látnám.

Az már más kérdés, hogy én más nő tejét nem tudom, hogy oda tudnám e adni.

2014. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező nem csecsemőket kérdezel, bocs de én falra mászok a tejcsi szótól.

Nálunk is az van mint az elsőnél. Öt hónaposan már semmi baja nem lesz ha nem tejet kap hanem tápszert abban sincs semmi káros.

2014. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nàlunk is ez van, de èn megeløztem a dokit ès sajàt magam ajànlottam fel az adagunkat, a picinek jobban kell...nemsokàra úgyi velünk eszik
2014. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem túlreagálod, 5 hós, már nem olyan pici, kezdheted a hozzátáplálást is, nem tudom ebben mi a nagy titok, hogy ne beszélhetne róla a védőnő egy babaklubban. De azért nem teljesen értem a szituációt a leírásod alapján.
2014. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi súllyal született?

Szépen hízik a babád? Ha igen, akkor ne aggódj, 1 hónap múlva hozzátáplálás vagy akár most is elkezdheted tápszer mellett.

2014. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező nyugi semmi baj. Szétszakadni nem tudnak így szerintem is védőnőnek van igaza, kicsinek kell, 5 hónapos már nem létszükséglet) Tudom,ő a te gyereked másik meg nem, de hidd el objektíven mindenki a kicsinek adná nem az 5 hónaposnak aki már úgyis hamarosan megkezdi a hozzátáplálást. Miért félsz ennyire a tápszertől?
2014. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

De, a tied is fontos, ezért kaptátok meg, amikor SZÜKSÉGETEK volt rá.

Akkor hogy reagáltál volna, ha azt mondják az elején, hogy nem kaptok anyatejet, mert kell egy 5 hónapos babának, aki nem mond le róla. Akkor a kezdetektől tápszer lenne!


Most mi a gond? Adsz neki tápszert, és elkezded a kóstoltatást/hozzátáplálást.

2014. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Meddig szeretnéd más anyatejével táplálni amúgy?


Szerintem tökéletesa tápszer, egy újszülöttnek is, de ha van rá mód, az anyatejjel kell kezdődnie aztán tápszer+hozzátáplálás. Teljesen jó időben vagytok, hogy elkezd a babádat etetni rendesen is. A fiam is tápszert kapott 3 hónapos kora után és 4 hónaptól hozzátáplált. "Éhen is halna", ha még most is csak anyatejet kapna 6 hónaposan.

2014. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normálisan válaszoltak!

2kg született a lányom csak az a baj hogy nem nagyon fogadja el a tápszert illetve szélgörcsöt okoz neki...tejpépet sem tudom neki adni, próbáltuk de egy kis idő múlva sírás lett a vége.

Tényleg nem érthetően írtam le csak próbáltam röviden....

Mint ahogy írtam sorban álltunk a tejért előttem voltak még ketten idősebbek kb 1 hónappal mint mi, akkor miért nem tőlük veszik el?, ez szomorít el meg az hogy egy kis felelőtlen lányka szül ráadásul egyedül neveli és úgymond neki nem járna csak rászoruló!!!!!Ahol élek én vagyok az aki sokat segített a rászorulóknak:ruhákkal pelenkával bébiétellel és szerintem ennyit én is érdemlek vagy is a lányom én úgy gondolom....nagyobbik lányom tápszeren nőtt fel félig meddig igen tudom mi az a tápszer!Senki ne értsen félre mert ha tényleg olyan helyzet lenne akkor lemondanék róla és nem idegeskednék...nem olyan pici az a pici

Elkezdtük a hozzátáplálást gyümölcsökkel de nem lehet egyenlőre egy evést kiváltani vele csak esetleg tolni

2014. okt. 15. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!