Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fontos a szoptatás maga?

Mennyire fontos a szoptatás maga?

Figyelt kérdés

Az a fontos, hogy anyatejet kapjon, vagy az is fontos, hogy ciciből kapja ezt meg? Lesz bármi hátránya abból, ha a tejet lefejem és úgy kapja meg üvegből?

(Ugyanúgy ölelem közben, beszélek hozzá, puszilgatom, stb.)



2013. dec. 10. 12:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem biztos hogy csak fejéssel lesz majd tejed sokáig.... ez pedig elég nagy hátrány.
2013. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
54%

Az anyaban szoptatas alatt oxitocin termelodik, ami a kotodes kialakulasaert felelos. Emellett a baba nem dolgozik meg a tejert es kesobb is mindenben a konnyebbik utat fogja valasztani. Szoval nagyon fontos, ha van tejed, ne fejd semmikepp, hagyd hogy szopjon a babad!


Egy gyermekpszichologus anyuka, negy gyerelkel. :-)

2013. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
61%
Én is így csináltam. Az én véleményem szerint nem fontos. Csak ha fejed, hamar elapadhat állítólag.
2013. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%

Biztosan érzi, hogy honnan jön, egy kapocs, de az első gyerekem, egy kislány igazi pokróc, ő szerintem annyira nem kötődött ehhez a dologhoz, neki az éhség miatt volt fontos. Szerintem nem volt több ennél. Most 5 éves, és most sem bújós. A fiam imádott szopni, egy igazi kis bújós most is, 2,5 éves. Neki fontos volt.


De! a ha csak fejed az azért nem olyan hatékony, és általában nem lehet olyan sokáig, hosszú hónapokon át fent tartani a dolgot, mintha a gyerek szopna. Na meg egy macera az egész. Vinni magaddal a fejőt, nem tudsz kimozdulni, éjjel is fejni, sterilizálni, cumisüvegeztetni. ..

Ha a szoptatás jól működik, akkor szuper, kényelmes, olcsó, stb. megoldás. Éjjel csak oldalra fordultam, evett, és aludtunk is tovább.

2013. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy nagy hüleség amit a kettes ír.


Nekem nagylányom 2 hós koráig szopott alkalmanként 5 ml-t, a többi tápszer Volt. Nem jött több pedig minden alkalommal 40 percet szopta.

Majd abba hagytam mert 5 ml-t telejsen felesleges Volt küzdenem.

Nagylányom mindent egyedül akar csinálni. 2 évesen egyszer csak fogta magát és szobatiszta lett, bement a wc-re és egyedül elintézte már 2 évesen. 3 évesen úgy emnt oviba hogy semmi öltözködésben egy aprócska segítség Sem kell. Talán fözni nem tud még. Mindent maga akar csinálni, kipróbálni és addig gyakorolja míg meg nem tanulta.

Kislányomat tudtam 3 hónapig szoptatni, ö semmit nem akar egyedül csinálni. àllandóan kézben akar lenni...


Rengeteg dolgot olvastam gyerekfejlödésröl(németországban élek), és egyetlen egy iromány sincsen, hogy a gyerekre rossz hatással lenne az, hogy cumisüveget kap. Maga az anyatej amit javasolnak, ez pedig azért, mert természetes élelem a baba számára, amit letud bontani. A tápszer mesterséges, mesterséges anyagokat tartalmaz, amit nehezebben bont le, nem ürül ki telejsen.

2013. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
46%
Azért az sem hátrány, hogy a szoptatás miatt sok nőről csak úgy olvadnak le a kilók. :)
2013. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Természetesen legjobb megoldás a szoptatás, de ha mégsem jön össze akkor se add fel, üvegből is etetheted! Ráadásul az sem biztos, hogy hamar elapad, sok múlik a kitartásodon. Én például 13 hónapja adok anyatejet a kisfiamnak (sőt 8 hónapig tejadó is voltam), pedig szoptatni soha nem sikerült. Ennek is megvan az előnye (szükség esetén bárki meg tudja etetni) és a hátránya is (rengeteg idő elmegy a fejéssel).
2013. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
44%
6osnak igaza van, én szoptatás alatt 14 kilót fogytam, vékonyabb vagyok, mint a terhesség előtt, és nagyon fontos a szoptatás maga, hiszen a cumisüvegezés rengeteg későbbi probléma forrása lehet (mohóság miatt több levegőt nyel, elapad a tej korán, nem alakul ki a megfelelő kötődés, folyamatosan mosogatni, sterilizálni, melegíteni, fejni kell)persze mindenkinél máshogy működik, de ha már valakinek van teje, akkor miért nem akar szoptatni? A fejéstől sokkal jobban fog lógni a melled, mintha szoptatnál, ha esetleg ettől félsz.
2013. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%

Ezt én sem értem hogy akinek van teje miért nem szoptatja a gyerekét ? Miért kell fejni ?


Nekem van egy 6 éves kislányom sajnos annak idején senki nem segített abban hogy ha lázam van akkor is lehet szoptatni is sajnos elapadt és tápszert kellett neki adnom.


Most a kis fiam 3 hónapos és anyatejes szoptatom az első perctől.


Szerintem nagyon is fontos a kötödés miatt is.

2013. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 xStefix ***** válasza:
65%

Nem lehet azt mondani, hogy biztosan lesz hátránya, de lehet; és főleg, fejni (tartósan) nehezebb és körülményesebb, mint szoptatni.


A szoptatás azért jó a babának és neked is, mert:

- természetes: a baba azt a "dolgot" (mellet) szopja, amit erre talált ki a Természet. Nem véletlenül. ;)

- egyszerűbb: csak mellre tesszük a babát és kész, ő elvégzi a dolgát, nekünk szinte csak hagyni kell.

- általában kevésbé időigényes: ez persze relatív, mert van, aki idővel nagyon gyorsan tud már fejni, de összességében általában a szoptatás szokott "nyerni", még akkor is, ha eleinte ez is elég sok időt vesz igénybe.

- kényelmesebb: nem kell előkészülni, tejet fejni, mosogatni, sterizni, hűteni, fagyasztani, melegíteni, öntögetni a maradékot stb. Hanem csak mellre tesszük a babát és ennyi.

- higiénikusabb és ezért biztonságosabb is: a tej a mellből közvetlenül "kerül" a babába, nem kerülőúton, így nincs veszélye annak, hogy esetleg kontaminálódik (piszkolódik, fertőződik, pl. az üveg révén).

- megkönnyíti az éjjeli gondozást: ha a baba éjjel éhes ill. bármilyen okból szopizni kér, ha közel van hozzád, minimális erőfeszítéssel meg tudod szoptatni, ki se kell akár kelni az ágyból. Ez, főleg éjjel is sokáig aktív babánál, hatalmas áldás!

- a tejtermelést könnyebb fenntartani: a fejés legtöbbször nem olyan erős inger, így hosszabb távon nehezebb lehet elérni a kívánt tejmennyiséget. Persze ez se papírforma, de a tapasztalatok ezt mutatják.

- a baba a legtermészetesebb formában és módon elégíti ki a szopási igényét. Nem kell külön üveget és külön cumit adni neki, külön nyugtatási és altatási módot "kitalálni" a számára, nem kell plusz figyelmet fordítani arra, hogy sokat legyen testközelben (hiszen szopi közben alapból ott van) - mindezt egyetlen "eszközzel" meg tudod oldani... Vagyis szoptatni szimplán praktikusabb is.

De ezeken kívül is még egy sor indokot lehetne írni.


Tudod, szerintem nemcsak arról van szó, hogy a szoptatás fontos-e vagy sem, hanem arról, hogy olyan előnyei vannak ennek az egész gondozási formának, amit máshogyan nem érhetünk el. A szoptatással EGY LÉPÉSBEN tudod etetni, itatni, nyugtatni, altatni stb. a babádat; teljeskörűen gondozhatod a legideálisabb módon. Nincs még egy olyan táplálási mód (ha csak ezt nézzük), ami mindezt tudná - de gondozási mód se nagyon, hacsak nem mondjuk a hordozás (de az meg egy tőről ered a szoptatással ;).


Hidd el, hogy a szoptatás legalább annyira gyakorlatias dolog is, mint amennyire elméleti. :) Nemcsak a kötődés segítése van mögötte, hanem egyszerűen minden: hogy a babának is ez a jobb és neked is ésszerűbb, minden szempontból.


De, ez nyilván még nem oldja meg a szoptatási gondodat, mert valószínűleg ezért tetted fel a kérdésed, ugye? ;)

2013. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!