Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alig 3 hónapos, anyatejes...

Alig 3 hónapos, anyatejes kislányomnak almalé, almapüré,2 hét múlva krumpli kóstoltatást javasolt a védőnő. Nem korai?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, anyatejes babáknál 6 hónapos kortól javasolják a hozzátáplálást, de egyébként is 4 hónaptól. Ő pedig épphogy betöltötte a 3 hónapot és a védőnő már almát, répát, sütőtököt, banánt, krumplit javasolt. Nektek mi a véleményetek erről?
2014. okt. 16. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is korai, én a helyedben konzultálnék a gyerekorvossal erről, biztos nem kezdeném még el.

Amúgy mivel indokolta?

2014. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Korai, nagyon.
2014. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha jóllakik az anyatejjel én biztos nem adnék még semmit.

az én dokim monta hogy 1 kanál alma beindíthat valami bacikat a szrvezetben amire még nincs felkészűlve ezt 4.5 hónapos babámnál mondta.

2014. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Várj vele mindenképp.Nagyon korai!!
2014. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Jól gondolod, korai! Szerintem teljesen felesleges, én mindkét gyerekemet csak 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni, addig csak szopiztak. Utána is több hónap volt, mire mennyiségeket kezdtek fogyasztani, kb. 10 hónapos korukban volt az, amikor már nem csak 1-2-3 kanálkával fogadtak el ételt. És ez így volt jó, így természetes, és sokáig megmarad a tejmennyiség, mivel 1 évesen még napi több dl anyatejre (vagy tápszerre) van szüksége a babának. Szoptatás mellett ez csak úgy valósulhat meg, ha nem kezdjük túl korán a hozzátáplálást és nem az a cél, hogy 8 hósan 200 ml pépeket egyen meg egyszerre... Sokszor kiakasztottak már ezzel, a tápszeres babák teljesen máshogy táplálkoznak, ami persze nem baj, de nem lehet összehasonlítani az általuk elfogyasztott mennyiségeiket egy szoptatott babáéval.

Szóval szerintem az anyatej a legjobb táplálék, semmi értelme ilyen korán bármi mással kínálni a 3 hónapos babát. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam... :)

(20+14 hónapja szoptatok)

2014. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

a nagy levelűeket (répa, krumpli, cékla, spenót, saláta stb)később kell adni, amikor már sokféle gyü,ölcsöt, zöldséget evett. itt is leírtam,csak bővebben

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__etelek..


amúgy nem vagy semmi hogy 3 hónaoosan éretlen emésztőrendszerrel leterheled szegényt..

2014. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

nem ártana tanulni, ájékozódni hozzátáplálás előtt, hogy ne később kelljen itt sírva kérdezgetni

[link]

2014. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A védőnők által készített szakmai protokoll is csak 6 hónapos kortól ajánlja a hozzátáplálást.

[link]

2014. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es.

Hol olvasod, hogy már adta is ezeket a babájának??? Pont azért kérdezte, mert a védőnő tanácsolta ezt neki, de ő bizonytalan! Nem értem, miért kell letámadni a bizonytalan, elsőgyerekes kérdezőt, aki egy teljesen érthető aggodalommal tette fel a kérdését. Gondolom Te halál biztos voltál mindenben...

2014. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól már el lehet kezdeni a kostóltatást,hogy szokja az ízeket.Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy most szopi helyett akkor pl.almát kap,hanem előtte egy két picike kanállal a szájába adni.Nekem azt javasolták,hogy anyatejjel keverjem.
2014. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!