Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás egy ciciből vagy...

Szoptatás egy ciciből vagy hasfájás. Milyen megoldás létezik?

Figyelt kérdés
Szörnyen hasfájós a 9 hetes kislányom, néha egész éjjel sír, sokszor megy a hasa. Egy hetet kórházban töltöttünk, kivizsgálták és semmit sem találtak szerencsére, így tegnap hazajöhettünk, de megint egész éjjel szenvedtünk. Az orvos utasítása az volt, hogy egy szoptatásnál csak egyik ciciből etessem, mert a gondot valószínűleg az okozza, hogy mindkét mellből csak az előtejet kapja, aminek magas a laktóztartalma, ami aztán felfújja, meghajtja és fájdalmakat okoz neki. Annyit fűzött még hozzá, hogy végszükség esetén adhatom csak neki a másik cicit, ha "az elsőt már kiürítette". Szívesen be is tartanám ezt, de nem vagyok benne biztos hogy egy ciciben van elég tej neki, a kezdetektől mindkét ciciből etetem. Mi ilyenkor a megoldás? Járt valaki hasonló cipőben? Egyáltalán, honnan tudom, hogy a baba "már kiürítette" az egyik mellet?
2010. jan. 26. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
próbálj meg fejni belőle szopi után. Ha semmi sem jön belőle, akárhogy is próbálod, akkor tényleg nincs benne, bár ők még akkor is jobban ki tudják üríteni, mint mi. Próbálj meg minden reggel inni egy bögre rántáslevest. Nekem segített!!
2010. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, még egy dolog, hogy fejni sajnos nem igazán tudok még szopi előtt sem. Próbáltam ezerféle módszerrel, de nem igazán volt eredménye még szopi előtt sem. Aztán mellre tettem a babát és 100 mlt szopott...egyszerűen nem indul be a tejleadás másfajta ingerre csak a kicsire:(
2010. jan. 26. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Az orvosnak igaza van. Viszont ezt úgy tudod megelőzni, hogy egy cicin legalább 20-30 percet hagyod a babát, ennyi idő alatt a dúsabb tej is kiürül, ha szopik szépen.

Ha viszont keveset szopik mert elfárad, elalszik, szünetet tart, akkor tarts te is szünetet, és ha a kicsi újra cicire kéreckedik mondjuk fél-egy óra múlva akkor még ugyanazt a cicit kínálhatod neki amelyikkel befejezte a szopit. Így biztosan megkapja a szírdús tejet is.

Majd idővel be fog állni a ritmus, és a tej egyensúlya is.

Egyébként én is két mellből szoptattam 4 hónapig, azután meg ahogy kijött, mikor mennyit kért a fiam, most 21 hós és reggel-este kéri még.

Amikor már türelmetlen és látszik a babádon hogy még aktívan szopna akkor tedd át a másikra, aztán meg tedd vissza ha nem elég vagy nyűgös és a szopi vígasztalja, a baba mindig talál a ciciben tejet.


Eszter itt segít neked:

[link]

2010. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!