Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi vagy elektromos mellszívó...

Kézi vagy elektromos mellszívót vegyek?

Figyelt kérdés
Ti milyet vettetek? milyen márkát? melyik vált be?

2014. nov. 3. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem eléggé durván belövellt a tejem mindkét alkalommal, szóval nagyon kellett a mellszívó. Egy kézi, Chicco-val szívtam, amíg kellett. Gépivel soha nem próbáltam, nekem az olyan furi:)

2014. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem az Avent kézi vált be nagyon.
2014. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem kézi van (avent) tokeletesen megfelel, napi egyszer fejek. szerintem még semmiképp se vegyél elektromost, kitudja mennyi tejed lesz, leher.higy nem is kell majd fejni, a napi egyhez boven eleg a kezi. a Medela kézit is probaltam de az nagyon faraszto. aventet vagy ahhoz hasonlo kallantyust keress.
2014. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én olvastam erő még terhesen mindenhol (tanácsadó könyvek, védőnők által írt könyvek) a kézi-t javasolják
2014. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*erről
2014. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kézi volt, de mivel azzal kb. 1 ora volt lefejni a tejet és napi 6szor fejtem....igy 3 nap utána kikészült a kezem. gyogyszertárbol lehet bérelni ingyen elektromos mellszivot (ezeknek az érteke 150-250 ezer ft körül van), igy arra váltottam.

gondolom, aki tud szoptatni és csak néha kell fejni arra tökéletesen megfelel a kézi. de napi 6 orában tuti nem fogod birni ...

2014. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En elektromos aventet vettem. Az elejen napi 6x fejtem akkor aldottam az eget h.ilyet vettem. Mai eszemmel nem is kellett volna ennyit fejni (bar egy orokbe fogadott baba megkapta). Talan eleg lett volna a kezi. Az aventtel elegedett voltam.
2014. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem viszont durván sok tejem volt, vettem kézit és béreltünk elektromosat is. Egy nap után csak az elektromost használtam, annyit lógtam rajta. Sokkal kényelmesebb volt egyik kézzel fogni, a másikkal meg keresztrejtvényt fejteni.
2014. nov. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először kézit vettem (avent) és ezt be is vittem a kórházba. (Jól jött, mert már a második napon tudtam nap közben annyit fejni, hogy estére be tudjam adni a csecsemősökhöz, és azt adták éjszaka a babámnak. Ahol én szültem, ott éjszakára bevitték a babákat.) De mivel iszonyatosan nagy mellem van, és már nagyon fájt a kezem, így megvettem az avent elektromosat is. Egy ideig felváltva használtam, végül már csak az elektromosat. Gyorsabb volt.
2014. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kézivel próbálkoztam 1 hónapig, de nagyon hamar beleuntam a fejegetésbe. Alig jött tej fél óra altt is, a babám közben üvöltött, a csuklóm meg majd leszakadt.


Az elektromosat meg magamra akasztottam és közben babáztam. GYakran észre sem vettem, hogy már jön is a tej.


Én Medela Swinget vettem, egyáltalán nem bántam meg. 8 hónapig aktívan használtam (napi 5 fejés), semmi baja nem volt. Pedig volt, hogy felszívta a tejet a gép, mert megtelt a tartály én meg nem vettem észre. Csak kiszárítottam és semmi baja nem lett. Egyedül a membrán szakadt ki, az egy picike gumi lapocska, de bármelyik bababoltban lehet kapni 600 Ft-ért.


Kiszámoltam, hogy a bérléssel sem jársz jobban, pláne ha még egy babát szeretnétek majd. Ha veszel egy gépet (a Medela olyan 40000 ft körül volt), két babánál, bőven megéri az árát. Utána meg ha el is tudod adni valami aprópénzért, az még jobb.

2014. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!