Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit választottatok a kórházban...

Mit választottatok a kórházban hozzátápláláshoz: anyatejet vagy tápszert?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen az anyatejet választottam, de mivel szülés után a 4. napon még nem igazán volt tejem, így kapott tápszert is a babám. 5. napon haza jöhettünk, (besárgult) és utána semmi gond nem volt a tejcsivel.
2010. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Eygértelmű, hogy szoptattam, ez nem kérdés.
2010. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia,


engem nem kérdeztek, de anyatejet kapott, majd tápszert. Én is szoptattam volna, de hazaérve sem volt tej...

2010. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
anyatej.
2010. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Én is anyatej párti vagyok, szeretném így táplálni a kisbabámat. Viszont gondoltam, hogy felkészülök arra is, ha esetleg nem sikerül a szoptatás, akkor mit kérjek a kórházban: mások által lefejt anyatejet, vagy tápszert.

Nem fogalmaztam egyértelűen a kérdésemben.Ha így is kommenteltek, akkor megköszönöm.

2010. jan. 29. 18:09
 6/12 anonim ***** válasza:
ÓÓÓ..bárcsak megkérdeztek volna, még azt is csak utólag tudtam meg, h kapott pótlást a babám..(szuper Tatabányai horrorkórház)ja és persze tápszert adtak neki
2010. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem engedtem volna, hogy mástól származó (= mégiscsak bizonytalan eredetű) anyatejet kapjon.

De nem kérdeztek meg...

2010. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindkétszer csak itthon indult be a tejtermelődés, a kórházban tápszert kaptak és mégis szopiztak/nak.
2010. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

Anyatej. A szopi-próbálkozásokon kívül fejtem is neki, mert az elején nehezen ment a rákapás. Azt nem tudom, hogy kapott-e benn tápszert, neadjisten cukros vizet vagy teát, de remélem, hogy nem. Bár sajna a tejemet üvegből kapta, főorvosi utasítás ellenére és "titokban".

A donor női tej is "tiszta", mivel szigorú szabályoknak kell megfelelnie annak, aki tejleadó. De sajnos ez ma még kevésbé elérhető megoldás, alig kiépített a rendszer. A tápszer mindig kéznél van, pedig az csak a 4. legjobb a sorban...

2010. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az anyatejet nagyon alaposan és sok szempontból ellenőrzik,nem úgy megy az hogy bárki bemegy és belenyomja a mellét a gyereked szájába.. ez egy baromság,ez csak ez idióta "női büszkeség",dacból fakad,hogyha az enyémet nem tudja akkor másét se egye.. 1-2 hónapos kortol már tökéletes a tápszer,na de egy újszülött gyereknek én mindneképpen anyatejet adnék,ilyenkor a legfontosabb számára.Ha másét,akkor másét,nincs abban semmi.
2010. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!