Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy választottátok el az 1...

Hogy választottátok el az 1 évesnél idősebb, igény szerint szoptatott, "cicifüggő" kisgyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék kérni azoktól, akik még nagyobb korában (1 éves kora körül) is naponta többször szoptatták a kisgyereküket. A kisfiam annyira "cicifüggő", hogy ha napközben próbálok is ritkítani a szoptatásokon, de elaltatni csak szoptatással tudom. Képtelen elaludni nélküle, bármennyit is evett előtte. Eszik már mindenfélét, úgyhogy nem éhségből, hanem érzelmi okból szopik. Viszont lassan szeretném elérni azt, hogy csak reggel-este szopjon, napközben és éjjel ne. Ti hogy tudtátok elérni, hogy:

- el tudjon aludni szoptatás nélkül,

- éjszaka ne ébredjen föl legalább 2-3x szopni?

(Valamilyen kíméletes módszert javasoljatok :))) Előre is köszönöm.


2009. febr. 23. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egyik rokonom kisfia 3 éves és még mindig szopik, de már jóval ritkábban, mint régen (ők direkt tartottak meg egy reggeli és esti szoptatást, ha akarták volna, le tudták volna választani). Az segített, hogy éjjel ne keljen fel szopni, hogy a gyereket külön szobába tették, így nem volt meg az az érzése, hogy bármikor cicire mehet, amikor csak akar, mert az anyja egy karnyújtásnyira van. Úgy vették észre, hogy mikor csak az apa volt otthon éjjel a szobában, a gyerek nem is kelt fel enni, mert tudta, hogy az anyja nincs ott. Ahogy te is mondtad, a fiad sem azért eszik, mert éhes, hanem mert így szokta meg. Ha nem vagy ott közvetlenül a nap 24 órájában, máshogy fog reagálni, csak adj időt az átmenetnek.


A másik pedig az, amit sokan mások csinálnak: előszörre biztos nehéz lesz megállnod, de egyszerűen ne adj neki, mikor kér. Etesd mással és attól majd eltelik és elalszik. Ha nem kap, akkor hozzá fog szokni. Sokan egyszerűen nem engedték szopni és csak így tudták leválasztani. Egy pár nap után biztos hozzászokna, csak meg kell állnod, hogy nem adsz, ami nem könnyű.

2009. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kisfiam 12 hósan 4szer szopizott 2szer nappal és reggel este, este cicin aludt el, minden hóban eggyel csökkentettem a cicire rakást és 16 hósan hagytuk el. Első hónapokban a nappalikat, utána a reggeli szopit hagytuk el. Kéthétig azt csináltam hogy csak este cicizett utána pedig 2 hétig kisbögrébe tejet kapott először és aztán cicit és végül a cicit elhagyta. Nálam is evett mindent viszont átaludja az éjszakát 1 hós kora óta,(egy-két kivétellel) nálunk az éjszakai szopi így nem jelentett gondot, nálunk külön szobában alszik a kisfiam.

2009. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!