Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák,...

Sokáig szoptató anyukák, meddig igényelte (vagy meddig engedtétek) a kicsitek (nek) a reggeli vagy esti tejet?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az elsőt 27, a másodikat 26 hónapig szoktattam. Mindkettőnél 2 évesen kezdtem el a leszoktatást. Az elsőnél a sorrend úgy alakult, hogy először a déli alvás előttit, majd az esti alvás előttit, utána a reggelit és végül az éjszakait hagytuk el. A déli volt a legnehezebb, az a bölcsi miatt eléggé drasztikus volt. A többi már nem volt sürgős, én folyamatosan mondtam, hogy már nagyfiú, anyának fáj a cicije és gyakorlatilag fokozatosan ő maga hagyta el, tehát neki az éjszakai volt a legfontosabb. A kicsinél az esti maradt el először, aztán az éjszakai. Ez viszonylag könnyen ment. A reggeli megoldódott azzal, hogy ébredés után siettünk öltözni, indultunk oviba, bölcsibe, így sokszor eszébe sem jutott, mert élterelődött a figyelme. A déli alvás előttiért viszont nagyon harcolt, annak ellenére, hogy a bölcsiben minden gond nélkül szépen elaludt. Itthon viszont ragaszkodott volna hozzám.
2014. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Sógórnőm fia 2 éves és 4 hónapos, este és éjszaka még szopik. Pontozzatok le, de szerintem ez már beteges. Pár csepp teje van egyébként, és úgy látom az anyukájának van csak erre szüksége, mert amikor elutazott 3 napra a kisfiú átaludta az éjszakákat az apukájával. Szóval ő nem fog leszokni, amíg az anyukája nem akarja. és ő szerintem még 5 évig nem fogja. Tehát szerintem itt az az első kérdés, hogy a gyerek, vagy az anyuka igényli-e még a szoptatást.
2014. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22 hónapig szoptattam. 21 hónapig igény szerint. Aztán az alvásokhoz nem kapott cicit. Ettől rohamosan apadni kezdett a tejem és végül már a kislányom is 1 perc alatt abbahagyta a szopizást. Megbeszéltük, hogy elfogyott a tej.
2014. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33 hónapos volt a kislányom, amikor lefekvéskor még szopott, ha otthon voltam. Aztán egy este elaludt mire bementem hozzá. Másnap hangosan örvendeztünk, hogy már milyen ügyes nagylány. Pár napig még megkérdezte, hogy cicizünk is, de mondtam, hogy már nem.
2014. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, bár nem áll szándékomban lepontozni, kérlek, ne mondd már, hogy beteges, ha szopik egy ekkora gyerek, hiszen más meg cumisüvegezik, cumizik, ujját szopja, rongyiját morzsolgatja, szájába veszi - ki ezt, ki azt tartja jónak/jobbnak.


Köszi mindenkinek.

2014. dec. 28. 21:02
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

egy eves kor felett nem honapokba szamoljuk a baba korat.

Mind a negy geyrekem pontossan az elso szuletesnapjan szunettem meg a szoptatast es ezt ugy hogy egyik naprol a masikra.

Tapanyagilag mar reg nem volt ra szugseg hiszen ettek mindent spagettit is.

2014. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy éves kor fölött már nem baba...tudnék kötözködni én is. És egy éves és egy napos korától gondolom semmilyen tejterméket sem adtál nekik. Miért gondolod, hogy már nincs az anyatejben tápanyag?
2014. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Szovegertelmezes

tapanyagilag mar nem volt ra szugseguk azt jelenti a vegyes taplalkozas mellett mar nem kellett az anyatej kaloriaja hiszen az a zoldseg gyumolcs rostos termekekben benne van es elegendo.

Tehentejet nem fogyaszthatnak oroklodo laktozintolerantia miatt. Soja rizs zabtejet iszik mindenki.

Az anyatej immunizalo feledata 4 honap utan megszunik ezert erdemes varni az oltasokkal is 4 honapig

2014. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

Az anyatejben bizonyos immunösszetevők (sIgA, lizozim, laktoferrin) szintje másfél-két éves korban éri el a maximumát. Nem tudom, ez a 4 hónap honnan jön, de teljesen téves elképzelés.


A lányom 2,5 éves korától szopott napi kétszer, aztán 40 hónaposan választotta el magát. Reggeli illetve esti szopizásra nem is igazán emlékszem, mert csak az utolsó 2 hétben voltak ilyen kimaradások, olyan észrevétlenül lett vége.

A fiam most 2,5 éves, de még min. 3x szopik naponta, úgyhogy szerintem vele is elhúzódik még.

2015. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem anyuka vagyok, de kicsit több, két és fél éves koromig szoptam. Emlékszek rá(elég korántól vannak emlékeim), hogy nem anya választott le, hanem a végén már csak este kértem cicit, égül lassanként elmaradt.
2015. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!