Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretném abbahagyni a szoptat...

Szeretném abbahagyni a szoptatást, kisfiam viszont nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a baba, 6 foga van, és elég fájdalmas lett az egész, nem szeretnék tovább szoptatni. Tippek esetleg? normális válaszokat kérek.
2015. jan. 1. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Normál ételt eszik már nem?
2015. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Elfogadja, ha nem adsz neki cicit.
2015. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon ragaszkodik a cicihez, kínáltam többször tápszerrel, de hozzam vágja az üveget :( arra gondoltam hogy rossz ízű ? Milumil 2-t vettem. Annyira fáj ahogy harapja meg marcangolja, hogy előre rosszul vagyok sokszor.
2015. jan. 1. 14:36
 4/15 A kérdező kommentje:

Ja és a családban el sem merem

mondani férjem kivételével nem

tudjàk, hogy ez a szándékom . Mert milyen már hogy van tej de nem akarok szoptatni...:(

2015. jan. 1. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

miből iszik vizet? abból kéne neki adni és nem tápszert, az piciknek való. 1 éves kor felett már tehéntejet is lehet adni, ha azt nem szeretnéd akkor életkornak megfelelően tejitalt. van ízesített is, próbálkozz azokkal vagy sima tejet te is ízesítheted már. pl. almás tej... nagyon szeretik :)

vagy a köztes időben fejhetnél, így anyatejet kapna még, de lenne átmenet, hogy megszokja, üvegből issza a megszokott ízt.

egyébként kóstold meg, a sima tápszer amit te is vettél, kesernyés. az anyatej meg iszonyú édes. ezért se ennyi idősen már a tápi, nem is neki való... :)

2015. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És ha kezdetnek nem tápszert adnál neki, hanem lefejnéd az anyatejet és azt cumisüvegből? Azzal megszokná, hogy cumiból eszik, de biztos megenné mert ugyanaz az íz. Neked meg nem fájna.
2015. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Az érdekeljen a legkevésbé, hogy mit gondolnak mások. A te életed, a te gyereked, és a te melled. 1 éves korig szopizott a kisfiad, ez nagyon szép teljesítmény. Amit írtak, hogy fejd le a tejet, jo ötlet szerintem is, de talán még jobb lenne, találni vmit, amit szívesen megiszik. A cumisüveget egyből elutasítja, vagy azért megkostolja ami benne van?
2015. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejd le es azt add kezdetben, aztan fokozatosan keverd tapszerrel.
2015. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki tápszert. Próbálj tejpépeket a rendes étel mellé vagy tejitalt, amit 3 éves korig is ihat. Ne cumisüvegből, hanem a pépet kanállal, a tejitalt meg csőrös pohárból vagy legjobb lenne sima pohárból kapnia.

15 hósan választottam el a fiamat, közös döntés volt, mert én elválasztani szerettem volna, ő meg elfelejtette (szó szerint!), így könnyen ment, pedig ő is nagyon szerette a cicit. Adj neki sokszor a felnőtt ételekből, kevésbé sózva fűszerezve persze, egyetek együtt.

Az éjjeli cicizésről leszokni nehezebb volt, úgy csináltuk, hogy a férjem ment hozzá, visszaaltatta. Vizet adott neki csőrös pohárból, ha kért. Pár nap alatt ment, az első nap volt pici sírás, egyébként semmi.

Sok sikert!

2015. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora gyereket teljesen felesleges tápszerre és cumisüvegre szoktatni. Náluk a cicizésnek már inkább szertartásjellege van, ezért ezeket az alkalmakat kell valamivel kiváltani. Figyelemeltereléssel, simogatással, énekléssel, de nem tápszerrel. Nem írod, hányszor szopik egy nap, csak alváshoz kell-e neki vagy máskor is, van-e benne rendszer vagy amikor eszébe jut stb, ezek az infók kellenének ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni a leszoktatást illetően.

Anyatej helyett pedig adj neki tehéntejet vagy 1 éves kor felettieknek gyártott junior tejitalt olyan eszközből, amiből egyébként is inni szokott, tehát csőrös itatóból vagy bögréből.

Ha e

2015. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!