Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretném abbahagyni a szoptat...

Szeretném abbahagyni a szoptatást. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam,mindent eszik már természetesen,de még napközben is,meg sajnos éjszaka is szopizik párszor.Elaludni mindig csak szopin alszik el.Biztosan én rontottam el sajnos,de most már mindenképp változtatni akarok.Viszont a tejet,tápszert nem issza meg,próbáltam vaníliás tejitalt is,csak köpködi ki,meg öklendezik tőle.Mit adjak akkor neki,hogy kapjon elég tejalapút?

És hogy kezdjek hozzá az elválasztáshoz?


2011. szept. 27. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Először is szerintem semmit nem rontottál el az ég világon.

Ha nem szeretnéd megvárni, amíg ő elválasztja magát, akkor válaszd el Te. Próbáld először fokozatosan, azt a szopit elhagyni, amihez úgy látod, a legkevésbé ragaszkodik. Ha ezzel a módszerrel nem megy, akkor meg egyik napról a másikra. Beszéld ezt meg vele, hogy nincs több cici, mert már nagy fiú. Így lesz egy-két nehéz hét, utána megszokja, ha kitartó vagy.


A tej alapú fogyasztás miatt nem aggódnék, ha már mindent eszik. (Sajt, joghurt stb.) Volt tejallergiás kisgyerekem, és a szopi abbahagyása meg az allergia kinövése között eltelt jó pár hónap, amíg szinte semmit nem kapott, gyerekorvos nem mondta hogy ez gond lenne, ma már 4 éves, semmi baja.

2011. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,valahogy meg fogom próbálni.Viszont hogy fog majd elapadni a tej?Mert mikor kéthetente 1* egész nap nem vagyok itthon (iskola),estére már majd szét durran úgy tele van.És olyankor mit csináljak vele?
2011. szept. 27. 14:12
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemet nekem is hirtelen kellett elválasztanom (20 hónaposan). Akkoriban még napi 8-10x kérte. Fejtem és fejtem, de mindig egyre kevesebbet, csak akkor, amikor már agyon feszült, és csak annyit, hogy ne legyen fájdalmas.

Másfél hónap elteltével tudtam eltenni a fejőgépet.

2011. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*nagyon :o)
2011. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Esetleg szoktasd le fokozatosan. Mindig eggyel kevesebb. Találd ki, melyik szopihoz nem ragaszkodik annyira, vedd el tőle. Aztán pár nap múlva egy másikat vegyél el.

Így a tejed is szépen el fog apadni.

Esetleg szoptass akkor, amikor tele a pocakja, mert akkor kevesebbet fog szopni.

Ezzel a módszerrel 1-1,5 hónap alatt el lehet választani, úgy hogy a cicid sem látja kárát, és a baba is nyugodt marad!!! (én mindkét gyerekemet így választottam el - és nálunk az volt, hogy amikor már nem volt cici, utána fogadták el a tápszert, addig nem)

2011. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,meg fogom próbálni fokozatosan leszoktatni,nem szeretném ha trauma lenne Neki.
2011. szept. 27. 14:38
 7/18 xStefix ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy az elalvós szopit tartogasd a végére inkább, ahhoz még valószínűleg jobban ragaszkodik. Ha éjjel is ébred szopizni, de neked már nagyon kellemetlen, akkor azokat is megpróbálhatod elhagyni, de lehetőleg kíméletesen. Néha nehéz belőni, hogy csak megszokásról van-e szó vagy komoly szükségletről...
2011. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amúgy miért akarod elválasztani? Nem kötekedni akarok, nekem 10 hónapos a kislányom, mindenki azt mondja, hogy minél tovább szopik annál jobb, de... és most kövezzetek meg érte... Már nagyon nehezen bírom, van, hogy 3 alkalommal is felkel éjjel szopni, a mellbimbóim ki vannak teljesen, meg csak cicivel alszik el... Elválasztani nem akarnám, mert azt érezteti velem mindenki, hogy akkor nem vagyok jó anya... és én is azt érezném... De ha így megy, még 3 évesen is szopni fog... :( Bocsánat az OFFÉRT!!!
2011. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Több okból is szeretném ha már nem függne ennyire tőlem,ez az utolsó évem a főiskolán,jó lenne minden előadáson ott lennem,és így nem nagyon bír vele az apukája,nem tudja elaltatni,ha fáradt nagyon nyűgös,nehéz vele.És nagyon drasztikus fogyókúrába szeretnék kezdeni,mert szeretnénk kistesót de így nem lehet,muszáj lenne fogynom előtte.

De biztosan engem is megviselne érzelmileg is,és lehet hogy nem is sikerül majd mert megsajnálom szegénykémet ha hiányzik neki a cici.Szóval nem egyszerű az biztos.

2011. szept. 27. 19:29
 10/18 anonim ***** válasza:

"De ha így megy,még 3 évesen is szopni fog"

Hát igen,ez igaz.Kb 1 éves kora körül éreztem,hogy elég,nem bírom,nem akarom tovább.Egy ártatlan kis próbálkozásom volt.Nem jött össze.Aztán 3 és fél évesen egyik nap csak azt mondta nem akar többet szopizni.

Fokozatosan hagyta el,semmi erőszak nem volt.

2011. szept. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!