Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért használtok mellszívót?

Miért használtok mellszívót?

Figyelt kérdés
Aki használja, miért nem a mellről szopizik a baba? miért jó? Van e hátránya? minden érdekelne ami eszetekbe jut.

2015. jan. 6. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a babám nem tudott szopizni, igy kénytelen voltam neki fejni 3 oránként.
2015. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak szoptatás után használtam a maradék kifejésére.
2015. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert amit nem szopizott ki, azt leszívtam, így volt plusz tej, és a "termelésnek" is jót tett.
2015. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egyrészt arra is jó, hogy ha egy anyának sok a teje, és szopi után lefeji a maradékot, akkor nem lesz tejláza. Plusz azért is tartom jónak a mellszívót, mert talán hamarabb beindul tőle a tej a kórházban, mint a szopitól.


32hkm

2015. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen használtam volna mellszívót, ha a mellem engedte volna. De sajnos még a kórházival sem jött, így maradt a kézi fejés. A mellszívó használata gyorsabb és higiénikusabb is. Ami megfontolandó, hogy nálad működik-e. Szóval javaslom, hogy először próbálj ki néhányat, hogy egyáltalán le tudod-e szívni a tejet. A másik, hogy megéri jó minőségű, megbízható márkát választnai, mert az alsó kategóriás olcsó készülékek (pl. Baby Ono)garantáltan nem működnek, csak veszélyes vákuumot hoznak létre.
2015. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én használtam. Minden áron anyatejet akartam picurimnak adni. Nem állt neki szopni a kislányom, és annyira bedurrantak a melleim a tejbelövelléstől, hogy le kellett fejnem. 3 és fél héten keresztül próbálkoztam a szoptatással. Ezalatt kétszer begyulladt a mellem, mert nem mondta el senki, hogy kell rendesen fejni. Háziorvos kérdése: Miért nem szopik?

Volt egy csomó is a mellemben, amit sehogy nem tudtam kiszedni.

Aztán a kisasszony végre nekiállt szopni:) Majdnem egy hónapos küzdelem után.

A fejés arra is jó, hogy serkentsd a tejtermelődést.

2015. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
féltem hogy begyullad a mellem és lázas leszek, és akkor nem tudtam volna szoptatni. meg azért is mert rengeteg tejem volt. 3 hónapig. aztán ahogy jött úgy eltünt..:(
2015. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szaporításhoz és a maradék leszívásához is használtam.
2015. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mert annyi tejem volt a gyerek születésekor, hogy belázasodtam. Később meg (mikor kevesebb lett) a tejtermelés serkentésére használtam. Sikerrel, a gyerek több, mint két éves koráig kapott bőven anyatejet:)
2015. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

alapesetben elég a tejem, de vannak napok (hetek) amikor hirtelen többet kíván, nekem viszont jó néhány nap amig igazodik hozza a mellem. ilyenkor jol jon ami lefejtem. amugy naponta egyszer fejek csak, es mivel elegge tele a melyhuto, most estenkent megkapja amit reggel kifejek, es be is nyeli a szopi utan mèg, gondolom már nem elég neki ami van.


a korhazban amugy tejlazat kaptam mert a baba nem tudta kiszivni, ugy kellett konyoronom a korhazban hogy adjanak egyet, el is apadtam rendesen, jo 4 hetig tapszerrel kellett potolnom. még egyszer nem indulok el szulni mellszivo nelkul.

2015. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!