Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg elég neki ennyi?

Tényleg elég neki ennyi?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hetes. Soha nem volt nagy evő, igény szerint szoptatom. Néha szúrópróba szerűen mérem, mennyit eszik, alkalmanként, és 24 óra alatt. A mért mennyiség alig éri el a 4-500g-ot. Van, hogy alkalmanként csak 50g-ot szopizik, ha nagyobb mennyiség sikerül, azt is két részletben, fél órán belül eszi meg.

Próbáltam pótlással, főleg délután, este, amikor kevesebb a tejem, de nem fogadja el semmilyen formában (cumisüveg, szoptanít készülék, pohár). Ha nem kell neki már a cici, elengedi, és a fejem tetejére is állhatok, akkor sem szopik többet, csak vigyorog rám elégedetten.

Pisis pelus van bőven, kakilni hetente 2x kakil.

3200g-al született, 3070-el jöttünk haza a kórházból, most kb 4600g. 500g-ot legalább hízik egy hónapban.

Elképzelhető, hogy tényleg elég neki ennyi tej, és feleslegesen stresszelem magam?



2015. jan. 11. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kell neki már a cici, elengedi, és a fejem tetejére is állhatok, akkor sem szopik többet, csak vigyorog rám elégedetten. ITT A VÁLASZ..

az én kisfiam akár 5 perc alatt is képes volt kiszopizni ami neki kellett,azt hittem hogy kevés neki mert hamar abbahagyta aztán csak jól lakott és ugyanazt csinálta a kislányod.


Igen elég neki nem kell tömni :)

2015. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha van eleg pisi, kaki, jo kedvu, fejlodik es ahogy irod eleget hizik is akkor ne aggodj :-) Es en a helyedben nem meregetnem, csak felesleges stressz ha latszolag minden ok. En is igeny szerint szoptatok, sosem volt merlegem.
2015. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tokeletesen fejlodik a babad ne izgulj :-)
2015. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elég!!! ha gyarapodik nincs miert aggodnod, jó erős a tejed! nekem mindig is a felét ette annak amit a többi baba és gyonyoruen hizott vele.
2015. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2. gyermek, de még mindig be tudnak húzni a "mennyit kellene ennie" csőbe :) Én is így gondoltam, hogy elég kell legyen, mert jelezné, ha nem. Az első kislányom sem fejlődött hatalmas ütemben, de egyenletes volt a növekedése. Lehet, ilyen típusúak.

Igazából megerősítésre volt szükségem, amit meg is kaptam. Köszönöm!

Mérleg elsüllyesztve :)

2015. jan. 12. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!