Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ennyi valóban elég lenne? A...

Ennyi valóban elég lenne? A védőnőm szerint testsúlykilógrammonként 150 milli és ezt osszuk el a szoptatások számával és annyit kell átlagban szopni a babának.

Figyelt kérdés
Tehát ha 3 kg a babám és napi 7x szoptatok valóban elég az átlag 60 milli? Annyira keveslem...
2011. ápr. 11. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A babák, és szerintem az anyatej is annyira különbözik mindenkinél, hogy nem lehet ezt így kijelenteni. (ez tápszeresekre vonatkozik ez a előírás)

Nekem a kislányom átlag 550 ml szopott egy nap az első 6 hónapban, és 8 kilóig hízott fel.

Most az öccse majd dupla ennyit és ugyanannyit hízik.

A lényeg hogy a heti gyarapodás meglegyen, legyen elég pisis pelus és kakis.

Szerintem ne mérd, mert csak idegesíteni fog, hogyha keveset eszik. Pedig hidd el, ha nem sárga és aluszékony pontosan tudja mennyi neki az elég.

2011. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

A 150-es matekozás a tápszeres babák napi folyadékbevitelére értendő.

Nincs olyan, hogy "ennyit kell ennie a babának". Pláne nem úgy, hogy x szer y grammnyit!!! Az anyatej összetétele folyamatosan változik (szoptatás közben, napszakonként, életkoronként, évszakonként stb.), emiatt NEM LEHET ILYEN SZABÁLYT FELÁLLÍTANI! Ha igény szerint szoptatod a babádat - azaz akkor és addig, amíg ő azt szeretné, ahogy jelzi neked -, akkor pontosan elegendő mennyiségű és összetételű anyatejhez fog jutni.

Ennélfogva méregetni sem kell a babát állandóan, pláne nem evés előtt-után (hacsak nincs rá komoly egészségügyi indok). Különben nagyon gyorsan arra fogsz ráállni, hogy a számoknak higgy (amik sokszor lesznek még kaotikusak), ahelyett, hogy a babád nyelvét tanulnád meg. Hidd el, utóbbi sokkal fontosabb, mint a mértékegységek! Tudom, miről beszélek, nekem utólag hónapokig tartott visszacsinálni magamban azt, amit az elején elrontottam a hüe méricskéléssel...

Innen küldöm ödvözletem a védőnődnek, sajnos ő is a nagy átlagba tartozik. :(

2011. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Oké, megpróbálom nem túlaggódni a dolgot:-)
2011. ápr. 11. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!