Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítás- mit lehet...

Tejszaporítás- mit lehet csinálni, hogy újra legyen elég tejem?

Figyelt kérdés

Babám 3hónapos, kevés lett a tejem, plusz már csak éjjel hajlandó szopizni, nappal fejem, de kevés, tápszeres pótlást kell kapjon.

Van valami praktika, szer, homeopátiás cucc, gyógynövény, vagy bármi, ami nektek bevállt és serkenti a tejtermelést hogy minél kevesebb tápszerre legyen szüksége?

Legjobb persze az lenne, ha kizárólag az anyatej elég lenne, de már annak is örülnék, ha csak többet tudnék adni neki.


2015. jan. 12. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nekem csak a gyakoribb szopi vált be, semmi más. A fejés sem helyettesítette.
2015. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd rá akkor is a melledre, amikor nem éhes! A tej attól termelődik, hogy szopási inger éri a bimbót, ezt semmilyen tea/szer nem helyettesíti, még a fejés sem, mert máshogy ingerli (ezért van az, hogy valaki fejéssel nem tud semmit kipréselni, de szoptatni könnyedén). Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg, hogy most pár napig kb. óránként mellre rakod, tápszer előtt is (hogy éhes legyen). A tápszert ne cumisüvegből add, hanem pohárból (már az újszülöttek is nagyon ügyesen isznak pohárból), mert a cumisüvegből sokkal könnyebben jön, így lusta lesz szopni, ráadásul máshogy is kell belőle inni... Fárasztó, de meg tudja hozni az eredményt!
2015. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába próbálom mellre tenni, nem kell neki, egyből sír, még csak meg sem szívja.Ezzel kezdődött a probléma, ez már a tápszer előtt is így volt, mikor még nem is ismerte a cumit.
2015. jan. 12. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadót próbáltál már? Kimennek házhoz, megfigyelik a szoptatást, és hasznos tanácsokat tudnak adni, hogy mit kéne máshogy csinálni, hogy menjen!
2015. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam még, de most hogy írtad, utánanéztem, és látom hogy a helyi vezető védőnő IBCLC-s tanácsadó, felveszem vele a kapcsolatot.

Köszönöm azért a válaszaitokat.

2015. jan. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!